zlinka
15.04.16,15:47
Bratovi som v rozčúlení vulgárne vynadal. Po 4 mesiacoch podal na mňa podnet na PZ a priestupok prejednal aj OÚ. Obidva orgány ako právny základ uvádzajú § 49 ods.1 písm,d) zákona o priestupkoch. Som toho názoru, že PZ aj OÚ mal uviesť právnu kvalifikáciu § 49 ods.1 písm. a) cit. zákona, pretože išlo o urážku na cti, návrh zamietnuť a vec odložiť. Je môj názor správny ?

Vážení ja viem, že nadávky sú slov.športom (nadáva sa všade na ulici,krčme, dokonca už aj v kostole) ale ja prosím konkrétnu odpoveď na moju otázku lebo mám zato, že je to premlčané a na tom práv.základe chcem podať odvolanie proti rozhodnutiu prvost.spr.orgánu. Ďakujem
Kabaka123
15.04.16,13:50
keby sme všetci podávali podnety na PZ.... ajajaj to by bolo :) nepoznáme pozadie.... ale ak sa Ty cítiš dotknutý, tak by si mal zase trvať na tom, aby sa Ti on oficiálne ospravedlnil.... asi len tak bez príčiny si mu nevynadal...
lujza.j
15.04.16,13:57
Bóžinku...nuda je sviňa:D
lujza.j
15.04.16,14:27
Ved nie na teba:)
Kabaka123
15.04.16,14:33
tak ok:)
buchač
15.04.16,14:36
Pekná rodinka...taká vcelku normálna ? ;)

Jeden nadáva, druhý na súd dáva.
Kúúúwa, v koľkých rodinách by sa potom súdili ?
lujza.j
15.04.16,14:39
Hold....su asi silno citlivko:D....fizli a byvaly fizeľ...co to prejednaval na urade sa musel silno uje-búvať:D
profesional
15.04.16,17:13
Tvoj názor je NESPRÁVNY. Písmeno a) v sebe subsumuje konanie ako roces, ak jeho následkom je urážka. Písmeno d) by sa uplatní ak si vynadal spôsobom, ktorým si ho neurazil. Rozhodnuté bolo správne. K tomu, za právnj kvalifikáciu zodpovedá konajúci orgán a nie oznamovateľ. Bez ohľadu na to, akú právnu kvalifikáciu uvedie oznamovateľ, vec nezávisle a beh ohľadu na uvedenú kvalifikáciu sám kvalifikuje konajúci orgán. Takže aj keby šlo o priestupok podľa iného písmena, konanie by sa nezastavilo. Bol by si proste uznanỷ vinným zo spáchania priestupku podľa iného písmena. Právna kvalifikácia nie je náležitosťou oznámenia, takže jej prípadná nesprávnosť v oznámení nemá na konanie a jehl priebeh žiadny vplyv.
buchač
15.04.16,17:17
Po doplnení otázky doplňujem :

Odpovede sú v príslušných kolonkách, my teraz len komentujeme...;)

P.S.:
Preštuduj si, čo je to urážka na cti...čo je potrebné pre naplnenie tohoto skutku.
Napríklad aj tu, aj keď aplikované na Česko, no platí aj u nás.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Urážka_na_cti