sandra1990
15.04.16,18:38
Dobry den, chcem sa spytat podrobnejsie ohladom vratenia dani. Manzel bol 8 mesiacov PN kvoli dvojitej operacii kolena. Na PN isiel este v aprili 2015 a nastupil do prace v januari tohto roku. Ja som na materskej a poberam rodicovsky prispevok na jedno dieta a druhe uz chodi do skolky. Tym ze manzel od aprila nerobil som sla do prace od septembra ja ale len na 40 hod. mesacne. a ked prislo na rocne zuctovanie dani spatne sme dostali iba danovy bonus na deti. Manzel nedostal ani na mna s detmi vlastne a ani za PN. a teraz nerozumiem a preto sa chcem spytat tym ze bol na lozku a nepracoval nema narok dostat ani na nas naspat dan? Dakujem velmi pekne
veronikasad
15.04.16,16:39
Aký má mesačný príjem ? Vrátiť mu môžu len daň, ktorú počas výkonu práce zaplatil ...
Katy a R
15.04.16,16:44
ale daň môže mať vrátenú - len ak mu výjde v DP (resp RZD) preplatok dane. a z týchto údajov sa naozaj nedá povedať - veď možno ani žiadnu daň neplatil??
Pri dlhodobej DPN MOŽE byť preplatok - ale len v prípade, že v iných mesiacoch bol vyšší a zdanený príjem. Každý prípad je iný. skontroluj si RZD - tam to všetko máš. :)
sandra1990
15.04.16,16:51
Jeho mesacny prijem je cca 540 eur....za prve 4 mesiace...potom uz bol na PN. Takze sa mu nevrati nic ani na nas ani za dlhodobu PN?
Katy a R
15.04.16,16:53
pozri - koľko dane zaplatil? (preddavky) - no a treba vypočítať, koľko je tam preplatok!
Ale "za PNku" sa daň nevracia!
veronikasad
15.04.16,16:59
V RZD mu uplatnili ročnú NČZD a vrátia mu daň zrazenú za obdobie 01-03/2015 + doplatia daňový bonus na deti za obdobie kedy mu ho zamestnávatel nevyplácal
NČZD na manželku mu nemajú z čoho vrátiť, lebo tolko dane nemal strhnuté

O doplatenie daňového bonusu bolo treba požiadať v žiadosti o vykonanie RZD. Ak tak neurobil, nech podá dodatočné DP typu A
kukučka
15.04.16,17:56
Ty si koľko zarobila, zrážali ti z toho daň? Ak áno, možno máš ty nárok na vrátenie dane, popros o vysvetlenie mzdovú účtovníčku.
Keď bol manžel na PN, dane neplatil a za tie mesiace mu nemajú čo vrátiť, ostatné je napísané v iných príspevkoch.