alenka008
15.04.16,23:34
Idem na operaciu a manzel si bude brat 5 dni volna, kedze sa bude starat o malolete deti. Nechce si brat dovolenku, kedze bude popri tom robit z domu. Moze si zobrat 7 dni, ktore ma na sprevadzanie rodinneho prislusnika ak s tym bude zamestnavatel suhlasit? Ide mi o to, aby nic nestratil na plate. Ak by si zobral OČR, asi by sa mu plat kratil, ze? prosim o radu ako to urobit. Dakujem!
veronikasad
15.04.16,21:41
Nie, nemoze. Ma narok na osetrovne vo vyske 55 perc denneho vymrr.zakladu, najviac za 10 kal.dni, ktore preplaca soc.poistovna
alenka008
15.04.16,21:48
Ja chapem, ze ked ideme ciste podla zakona je to takto. Skor ma zaujima, ci sa to da nejak obist. V minulej praci si nasi zamestnanci takto brali aj 3 dni v kuse, ako sprevadzanie rodinneho prislusnika a zamestnavatel bol s tym v pohode. Tak preto ma to zaujima. Ze ak by to takto bolo, tak ci moze mat potvrdenie od jedneho lekara, alebo na kazdy den od ineho...
veronikasad
15.04.16,21:51
Ak s dietatom na celodennom vysetreni nebol taketo potvrdenie by mu ziadny pediater vydat nemal. Urcite to nie je v pohode, ako pises
alenka008
15.04.16,21:56
no to je ten problem, u nas v praci to tolerovali a veduci oddelenia tazko zistil, ci bol alebo nebpol na osetreni, ked papier od lekara mal...
veronikasad
15.04.16,22:03
Pises, ze manzel bude robit z domu, tak nech mu vykazu vykon prace. Znovu opakujem taketo pot rdenieby mu ziadny lekar vystavit nemal
Katy a R
16.04.16,09:27
OČR môže byť max na 10 dní ... neviem, čo riešiš stratu zárobku - keď je to potrebné? hádam ty a deti ste dôležitejší.?? ... a okrem toho, keď si to napasuje na víkendy, ešte môže aj ziskový byť;) - na rozdiel od DPN nie je prvé tri dni nižšia dávka.
No a čo sa týka tzv paragrafu (7+7) - nárok je na vlastné vyšetrenie u lekára a aj vtedy - ak napr sprevádza rodinného príslušníka na vyšetrenie (na nevyhnutne potrebný čas;))
maka11
21.04.16,06:11
ked bude aj tak pracovat z domu, prečo nema homeoffice? ked ides na operaciu na 5 dni, predpokladam ze pondelok - piatok, nech si zobere OCR od piatku (vikendy sa tym padom zarataju) do pondelka dalsieho týzdna. 55% z denneho vymeriavacieho zakladu sa platia aj cez vikend... takze až tak strasne to nebude. a ked chce aj tak pracovat manzel z domu, nech sa dohodne na odmene, ktora sa mu vyplati ako mesačna odmena a tym padom ste v klidku..
7 dni na sprevadanie rodinneho prislusnika by som do toho vobec netahala, lebo to sluzi na nevyhnutne potrebny cas na OSETRENIE a nie na staranie sa o deti. Inak podotýkam, ze ak si na MD/RD, OCR by mal vystavit tvoj lekar (ak sa to medzitym nezmenilo - ak ano, opravte ma prosim)
jana1972
21.04.16,12:08
Je to len uhol pohľadu. Ak lekár vypíše "celodenná opatera nutná", priepustku uznávajú niektorí zamestnávatelia na celý deň. Tiež som sa stretla s preplatením 4 priepustiek za sebou - zamestnávateľ to uznal. Iný zasa nechce uznať celý deň, jedine ak prinesú 2 priepustky od iného lekára...Ako vravím, je to o prístupe človeka....
Katy a R
21.04.16,12:50
napísal snáď niekto niečo iné?
jednoducho bude mať tak - ako to zdokladuje - a to je už na "príslušnom" lekárovi :)