livePeter
16.04.16,09:48
Dobry den pravdepodobne mame moznost zobrat si hypoteku pre mladych . Priatelka ma zivnost rucit jej pojdu rodicia so stalym zamestnanim.
Moja teda nasa otazka je ktora banka ako tzv pripusuje ten statny prispevok a aka nam po 5r platenia ostane vyska istiny.
Aby som bol konretnejsi ktora banka to momentalne robi najvyhodnejsie pre klienta .
Priklad vezmeeme 50.000e na 30r mes splatka 140e z toho 130e istina 10e urok po 5r ostava istina cca 42000e . Takto by som si to predstavoval , alebo je jedina moznost pobehat si banky? Kazdu banku som uz kontaktoval emailom s podobnou otozkou .
veronikasad
16.04.16,07:56
Rozdelenie splatky na istinu a urok sa dozvies zo splatjkoveho kalendara. Oslov banky ci budu ochotne ti ho poslat. Banka v ktorej hypouver zoberies ti ho na poziadanie urcite vyda
livePeter
16.04.16,07:58
Ja len ci to uz niekto neriesil a nevie mi na rovinu povedat chod do TB tam je splatka istiny najvyssia :) Ale dakujem za reakciu a ten tvoj preklep mi vycaril usmev :)) Dik
veronikasad
16.04.16,08:03
Pisem z tabletu a tam mi pismenka skacu ako sa im chce
roman876
16.04.16,10:27
Zdravim, ja som pred 2 rokmi tiez riesil hypoteku pre mladych. Taktiez som si pobehal viac bank. O tom, ze si treba dat pozor, kolko je poplatok za uver, ci je nutnost bezneho uctu, znalecky posudok a pod sa dozvies bezne na pobockach. Co som sa ale dozvedel neskor a co ma dost nemilo prekvapilo bolo, ze SLSP ti ten priispevok pre mladych priznaju neskor. Teda najprv sa ti stiahne splatka + standardny urok a potom asi az po mesiaci sa vracia cast uroku ktory ti mal byt odpusteny koli tomu zvyhodneniu pre mladych. V TB sa priamo stiahne splatka a hned aj znizeny urok a tym padom sa viac splaca istina pri rovnakej vyske splatky. Kazdopadne, skusim najst tie prepocty od hypotekarneho poradcu a preposlem ti ich. Ten rozdiel bol dost vysoky.
naxmt
17.04.16,11:05
V prvom rade ak do úveru pôjdu aj rodičia nedostanete príspevok pre mladých nakoľko ich vek predpokladám že presahuje 35rokov.(toto vie obísť len banka)
Ak by sme však hovorili o bankách.... volá sa to amortizácia, banky bohužiaľ na toto nevedia odpovedať, s najväčšou pravdepodobnosťou Vám napíšu aby ste išli na pobočku a že tam Vám to prepočítajú. Podľa nového zákona o úveroch na bývanie Vám má banka dať možnosť nahliadnúť na zostatky úveru po určitých rokoch, volá sa to ESIS formulár ale ten sa generuje unikátne pre každý úverový prípad a až po odaní žiadosti o úver. Za roky čo sa tmu venujem mám skúseností ktoré bany ako amortizujú ale neviem či môžem sem poslať názvy bánk... Pošlite mi čo Vás zaujíma a ja Vám to sem doplním ;)
naxmt
17.04.16,11:08
VUB a TB z účtu klienta inkasuje splátku zníženú o ŠPM, kým SLSP stiahne z účtu plnú splátku a nálesledne vráti zvýhodnenie. A rozdiel v TB a VUB je v spôssobe amortizácie preto je tam ten rozdiel na konci :)