Katarína Šašláková
16.04.16,16:13
Čoskoro sa plánujeme so snúbencom presťahovať do ÍRSKA, avšak chceme so sebou zobrať aj naše dve mačičky. Vycestovať môžme aj zo SLOVENSKA, aj z ČR!

Hľadáme teda leteckú spoločnosť, ktorá by nám umožnila vziať so sebou mačičky za čo najvýhodnejších podmienok, teda:
- preprava zvierat na palube*
- cenovo dostupné
- čo najkratšia doba letu s čo najmenej prestupmi
- najlepšie by bolo, ak by mohli byť aj 2 mačičky na jednu osobu (obvykle to totiž nejde, a teda by sme museli cestovať dvaja, čo by zvýšilo náklady)

Označené * je povinné! Ostatné len ako body naviac.
Vycestovať môžme z akéhokoľvek mesta v Česku či Slovensku a docestovať môžme do akéhokoľvek mesta v Írsku. Hlavné je, aby sme zvládli let.

Ak si myslíte, že je vhodnejšie cestovať aj inak, než lietadlom, môžte pridať aj alternatívne riešenia. Vopred ďakujem!
avalik
16.04.16,14:16
google našiel http://www.letecka-spolocnost.sk/
a ty môžeš pokračovať

Etiketa porady:
V otázke a popise uvádzam všetky relevantné detaily a informácie ktoré som si už o otázke naštudoval.
Katarína Šašláková
16.04.16,14:20
Ďakujem za zoznam, ale bude dosť komplikované si každú vyhľadávať osobitne. Možno niekto pozná nejaké konkrétne spoločnosti, ktoré toto umožňujú. Nepredpokladám totiž, že by to bol zoznam tých, ktoré vyššie uvedené podmienky spĺňajú.
avalik
16.04.16,14:28
Milá Katka, použi láskavo vyhľadávač, nepredpokladám, že nejaký poraďák ti dá vyčerpávajúcu odpoveď, prípadne na tvoje želanie, začne robiť rešerš v leteckých spoločnostiach - čo si si už naštudovala ty? Koľko stránok leteckých spoločností si si pozrela? Vyselektovala si si aspoň spoločnosti, ktoré lietajú zo SR a ČR do Írska?
Katarína Šašláková
16.04.16,14:32
Na čo je poradňa, keď sa tu nemôžem poradiť? Naštudovala som si, čo všetko zviera potrebuje na cestovanie a narazila som asi na jednu spoločnosť (cez letenky.sk), ktorá môže prepraviť zviera na palubí, ale 1000eur za osobu je veľa.
Každopádne, poradne sú od toho, aby tu niekto poradil, pretože v konečnom dôsledku si výskum môže urobiť každý niekde inde. Niekto bude mať v tomto možno prax, tak bude vedieť odpoveď možno aj bez toho, aby musel robiť vyčerpávajúci výskum. Ak nie, bude to musieť ísť inak.
avalik
16.04.16,14:46
toto nie je poradňa ale stránka porada.sk ... to, čo chceš ty, je poskytnutie komplexnej služby
Katarína Šašláková
16.04.16,15:07
Chcem poskytnutie rady od niekoho, kto o tom možno vie niečo viac. Ak sa nikto taký nenájde, budem to riešiť inou cestou.
alaya1
16.04.16,15:11
Ak vies, kde chces cestovat, najdi si letecke spolocnosti, ktore tam lietaju a informuj sa rovno tam. Niektore beru zvierata len do batozinoveho priestoru, ine aj na palubu, do urcitej vahy zvierata. Je to individualne.
Katarína Šašláková
16.04.16,15:15
Ďakujem. Napadá ťa aj nejaký jednoduchší spôsob ako zistiť, ktoré spoločnosti tam letia než prehľadať všetky tieto http://www.letecka-spolocnost.sk/ ?? Skúšala som letenky.sk a nejako nevydalo. Bežne lietavame ryanairom, ale to je nízkonákladovka, a tá neberie zvieratá vôbec.
avalik
16.04.16,15:16
pre mínuskára či mínuskárku ;) - dala som odpoveď - radu ... komentáre som dala do komentárov
alaya1
16.04.16,15:20
Nenapada ma jednoduchsi sposob. Predajcovia leteniek niekedy nemaju velakrat presne informacie, preto sa informuj v leteckej spolocnosti.
Katarína Šašláková
16.04.16,15:24
To áno, chcem sa informovať u konkrétnej leteckej spoločnosti. Ide mi iba o jednoduchší spôsob ako zistiť, ktoré letecké spoločnosti lietajú práve zo SR/ČR do Írska.
alaya1
16.04.16,15:29
tak na to pouzi vyhladavac, pripadne kontaktuj nejaku cestovnu agenturu, najdu ti lety do konkretnej destinacie. Su aj internetove agentury, nemusis chodit osobne.
lujza.j
16.04.16,15:33
Juj..".pouzi vyhladavac"...sa zadavatelke nebude pačit:D
Katarína Šašláková
16.04.16,16:44
Takže jedine prejsť všetky letecké spoločnosti, že ktoré ako lietajú, inak to nevidím. Ale s tou cestovnou agentúrou je to možno dobrý nápad, neviem čo všetko ponúkajú.
arizona
16.04.16,18:18
Neviem,ci ocakavas,ze ti to niekto povyhladava a ponukne hotove. Takto Porada nefunguje ;)
lujza.j
16.04.16,18:34
Asi jej mame obvolat...cestovat uz mozno bude sama:D
evuš
17.04.16,06:13
Choď autom..... manžel tak z Anglicka chodil tiež ;-)
bodliak
17.04.16,07:19
Z Ciech alebo Slovenska len s prestupom. Vieden/Mníchov nevyhovuje ?

Napríklad Austrian:

https://www.austrian.com/Info/Flying/TransportationAnimals.aspx?sc_lang=en&cc=US

alebo Lufthansa:

A dog or cat may be transported in the cabin in your own carrier box (maximum dimensions: 55 x 40 x 23 cm, watertight, bite proof). Maximum weight of animal + box: 8 kg.

http://www.lufthansa.com/mediapool/pdf/58/media_1088595558.pdf
Katarína Šašláková
17.04.16,07:59
To by som musela zohnať niekoho, kto by to odšoféroval :D
Katarína Šašláková
17.04.16,08:00
Ďakujem za tip :)