Puma05
16.04.16,19:06
Nasla som tu len diskusie starsieho data na tuto temu, tak by som sa chcela opytat, za akych podmienok (a ci vobec) moze maser oficialne realizovat masaze napriklad u klienta doma. Podla hygieny tusim moze masirovat iba v prevadzke splnajucej zadane parametre. Z akych podmienok moze chodit za klientami? Ak moze, musi mat aj prevadzku, alebo moze fungovat takymto stylom aj bez prevadzky? Da sa takto fungovat oficialne, ci hrozia nejake sankcie?
kopretinka
16.04.16,21:04
normálne to funguje,poznám dve masérky,chodili za klientami,kým si neurobili prevádzku.Aj za mnou prišla domov.Samozrejme si dotrepala skladací stôl,špeciálnu stoličku a registračnú pokladňu.
profesional
17.04.16,06:16
Síce to nie je úplne legálne, ale robií to tak veľa masérov. Nakoľko v praxi to štát veľmi ťažko skontroluje.
karakul
17.04.16,08:45
... o nelegálnosti výkonu masérskych služieb v byte zákazníka som doteraz nepočul, ale keď to tvrdí profesional, tak určite má svoje informácie...

v živnostenskom zákone sú pre výkon masérskych služieb vlastne dve podmienky:

a) že ide o viazanú živnosť

b) a podľa príloha č. 4 k zákonu č. 455/1991 Zb. v znení neskorších predpisov ide o činnosti, ktoré môžu vykonávať iba osoby s osobitnou odbornou spôsobilosťou bez ohľadu na to, či sú činnosti vykonávané v prevádzkarni alebo externe (u zákazníka)

teda živnostenský zákon výkon masérskych služieb v byte zákazníka vyslovene uvádza...

podrobné informácie rozhodne dostaneš na ŽÚ.
profesional
17.04.16,14:10
Okrem živnostenského zákona tu máme právne normy upravujúce oblasť verejného zdravia, oblasť hygieny, atď. Znalosť 1 zákona nestačí.
karakul
17.04.16,14:42
... rád by som vedieť, aké ustanovenia zákonov v oblasti verejného zdravia či hygieny porušujem vo svojom rodinnom dome, keď moju manželku budem masírovať ja a aké vtedy, keď to bude robiť masér...
profesional
17.04.16,14:57
Masér masíruje viac osôb v jednom obdodí, ktoré s ním nežijú v jednej domácnosti a ty len jednu s ktorou žiješ v jednej domácnosti. Ide o rovnaký rozdiel aký je medzi legálnou súložou s manželkou a medzi prostitúciou. Rozdiel je v epidemickom riziku.
karakul
17.04.16,15:07
... svojím príkladom si ma nepresvedčil o nelegálnosti masérskych služieb v byte zákazníka.
Puma05
17.04.16,19:20
Čiže kým sa tým napríklad nehrdí na webe alebo nenatrafí na zákazníka - pracovníka hygieny, je to ťažko skontrolovať.
profesional
17.04.16,19:21
Presne tak.
kopretinka
18.04.16,06:59
obe masérky,ktoré spomínam,to mali na svojej stránke.
lujza.j
18.04.16,07:10
Asi tak......Staci dat do gugla "mobilny maser"....
Puma05
30.04.16,08:32
Viem o tom, že viacerí maséri takto fungujú, niektorí to majú aj na webe.. ale ide mi o to, či môžem v tejto súvislosti čakať nejaký prúser, alebo sa to zatiaľ veľkoryso prehliada (ako napríklad sťahovanie filmov). Lebo rovnako je možné predávať bez bločka z registračnej pokladne (čo si budeme nahovárať, niekde je to bežná prax), ale stačí natrafiť na niekoho, komu to prekáža, a pokuta je na ceste. :-/