Strecho
17.04.16,13:39
Po prerušení živnosti marec 2014, som túto obnovil 1.4.2016.Pozerám sa na novú legislatívu ako PUK! Neprehľadná! jedny píšu môžeš podnikať ad1) s autom zaradeným do majetku(firemné) aj so zákl.náhradou za 1 km ,vraj 0,183€/km,iní,že nie potom ,že ak 100%(tak evidencia alebo satelit,potom ak paušálne tak 80% z bločkov,iní len 50%,ad2)ak nezaradené a používané na súkromné účely, tak 100% vôbec sa nedá,iba 80% z evidencie al.satelitu,iní,že len 50%! Vie mi niekto v stručnosti povedať,alebo link,kde sa to viem prehľadne dozvedieť?! teda: 1)ak v obch majetku tak...., ak nie je v obch.majetku tak... a rozdiel ak ho využívam aj na súkr.jazdy... príp.poradiť,čo je najlepšie...? neexistuje jednoduchý výpočet nákladov na 1 km vozidla?(napr.ak robím na živnosť v jednej firme a chcem poukázať na to,že cestovné náklady na poradu ,ktorá sa koná v meste vzdialenom 50 km (teda spolu 100km,tam a zpäť) "koštuje" toľko a toľko...Samozrejme nejde o porady,moja práca je založená na presúvaní cca mesačne asi 1000 km,teda mala by tam byt vyjadrená aj alikvotna časť opotrebovania auta,iných nákladov(Pneu,známka,parking,umytie auta-samozrejme alikvotne,lebo používam ho aj na súkr. účely...Vie mi niekto poradiť,príp dať aktuálny link,kontakt,kto vie poradiť?Peter
veronikasad
17.04.16,11:41
auto máš zaradené v obchodnom majetku, alebo na podnikanie používaš súkromné mot.vozidlo ?
veronikasad
17.04.16,12:05
avalik
17.04.16,13:58
Strecho
19.04.16,12:13
Auto mám ako súkr.osoby ,nikdy nebolo v obch.majektu.Je lepšie ho dať do obch.majektu alebo nie.Totiž používam ho aj na súkr.účely.