Petra1990
17.04.16,17:18
-

Ahojte milí Účastníci porady :)
dovoľte aby som sa vám na úvod predstavila a vysvetlila podstatu mojej správy. Volám sa Petra a pochádzam z malej dedinky na strednom Slovensku ( Sklené Teplice) a momentálne celý môj čas venujem pomoci môjmu Ocinovi a to je aj vlastne môj dôvod, prečo som sa prihlásila do Poradne a prečo prosím o vašu pomoc.
Môj ocino pracoval v závode na výrobu hliníka. Predtým zdravý, energetický mladý muž ktorý športoval, začal chodiť domov z práce nadmieru unavený, dokázal prespať po práci celý čas. Neskôr sa k jeho únave pridalo aj vracanie a to bol začiatok jeho najťažšej cesty života. Vracanie sa stupňovalo už nielen v dni keď bol v práci ale aj počas jeho voľných dní. Začali sa nekonečné vyšetrenia, týždne strávené v nemocnici a výsledok, nikto nám v podstate nič konkrétne nepovedal : „oslabený imunitný systém a milión ďalších príznakov ale nikto v podstate nevedel čo tie príznaky znamenajú. Ďalšie roky mala jeho choroba dramatický spád a Ocino si prestal cítiť spodky nôh, takže k „chôdzi“ ( ak to tak ešte bolo možné nazvať) potreboval barle, o rok neskôr už bol na invalidnom vozíku. K tomuto všetkému sa mu začala triasť pravá ruka a postupne stratil reč ( rozpráva veľmi pomaly a rozumieť mu je niekedy žiaľ nemožné)...a naši lekári reagovali ako vždy, len zvýšením dávky liekov ...dnes užíva na deň 24 tabletiek!!!! Ocino je doma už 15 rokov, takže k jeho zdravotným problémom sa pridali aj psychické problémy. Potrebuje dennodenne pomoc. Niekedy som ho pristihla pri tom ako plakal, keď som sa ho opýtala či ho niečo bolí, len odpovedal: „všetko je v poriadku“, ale jednoducho nie je!!! Nie je nič horšie, ako keď vidíte niekoho koho nadovšetko ľúbite ako vám pred očami upadá!!!
Lenže našťastie aj nám svitlo veľké svetlo nádeje. Pred pár mesiacmi sme videli v televízii program, kde prostredníctvom novej liečebnej metódy pomohli chlapcom, ktorí mali rovnakí problém ako môj ocino – Liečba prostredníctvom kmeňových buniek.
Hneď sme kontaktovali nemocnicu v Malackách, ktorá sa zaoberá spomínanou liečebnou metódou. Ocino absolvoval vyšetrenie, kde nám potvrdili zlepšenie jeho stavu o minimálne 70%, čo je viac než super. Druhá už nie taká pozitívna správa bol fakt, že Ocino bude potrebovať tri dávky kmeňových buniek a jedna z nich stojí 10 000 €. A tu nastáva problém, nakoľko 30 000€ nedokážeme dať dokopy.
Preto by som vás chcela prostredníctvom tejto stránky poprosiť o pomoc. Som si vedomá aj toho že na Slovensku nie je situácia práve najlepšie, ale viem aj to, že keď spojíme svoje sily môžeme môjmu Ocinovi vrátiť jeho zdravie na 70% späť 
Ďakujem vám všetkým za akúkoľvek pomoc
SK46 5600 0000 0018 8062 1001



Dobrý večer,

ďakujem za vaše komentáre, ktoré ma pevne verím posunú ďalej.
Musím tiež priznať fakt, že som nevedela, že na zbierku musím mať povolenie z MV, takže ďalej budem postupovať až po následnej registrácii, resp. povolenia.

Prečo bol text aj v angličtine? - pretože som žiadala o pomoc aj na zahraničných stránkach.

Prečo používam oslovenie Otec s veľkým začiatočným písmenom? - nehovorím o gramatickej správnosti, ale o vyjadrení úcty voči nemu a rovnako aj vám - "Účastníci porady".

Za ostatné gramatické chyby sa ospravedlňujem.

Koho bolo číslo účtu? - moje, nakoľko je na mne získať finančné prostriedky


S úctou

Petra
ivka70
17.04.16,16:23
Podla stranky tej Malackej nemocnice stoji jedna aplikacia aj s vysetrenim, odberom atd. 1300 eur a nie 10000 eur, ako pises.
http://www.liecbaklbov.sk/poradna
Dalsia vec, vies, ze toto, co pises, je verejna zbierka a na taku treba povolenie?
http://www.minv.sk/?registracia-verejnych-zbierok
Takyto list si napise hocijaky podvodnik.
Ziadna zaruka, ze prispejem skutocne niekomu choremu, kto taku pomoc naozaj potrebuje.

A inak, celkom zaujimav citanie o tejto liecbe tu od susedov z Ceska
http://www.primarnykontakt.sk/spravy/lecba-kloubu-za-tisice-zazrak-ktery-muze-ublizit/
buchač
17.04.16,16:36
Milá Petra

Charita ako taká je pekná vec.
No je rozdiel dať pár drobných do kasičky pri rôznych zbierkach (naposledy Deň narcisov) a je rozdiel dať peniaze na konkrétny účet súkromnej osoby.

Sorry za úprimnosť, ale takýchto výziev už prebehlo viacero. Tá posledná výzva sa týkala nejakej pani Daniely, ktorá obrala darcov o možno malé čiastky, no konečný sumár bol posúdený ako obohatenie sa o väčšiu sumu peňazí...a za tento bola aj náležite odsúdená.
Súdom za trestný čin, obyvateľstvom za ten hyenizmus.

Spomínaní chlapci boli v telke...máš pravdu, videl som ten príbeh.
No rozdiel medzi nimi a Tebou je ten, že chlacov bolo vidno a aj ich stav...
No bolo uvedené aj ich súkromnejšie údaje...


P.S.:
NEOBVIŇUJEM, nementorujem, nehodnotím...konštatujem.

P.S.:
Dáš aj konkrétne meno spolu s adresou ?
amera
17.04.16,19:38
súhlasím
Oliwa
18.04.16,08:18
Petra 1990, nepresvedčila si ma... práve naopak...
Ak máš 26 rokov a naozaj pochádzaš zo stredného Slovenska, prečo píšeš ako "Maďar", resp. prečo píšeš na slovenský portál v angličtine?

... "aby som Vám vysvetlila podstatu mojej správy"... to mi niečo pripomína... Sem ľudia nechodia podávať správy, ani pýtať peniaze, ale poradiť sa...
... v texte "Účastníci porady" a "Ocino" s veľkým písmenom, a nie raz...
... "energetický" je nápoj, a nie mladý muž...
... "na Slovensku nie je situácia práve najlepšie..."
... absolvoval jedno vyšetrenie v Malackách, kde mu potvrdili zlepšenie zdravotného stavu minimálne o 70 %? aká liečba spôsobila to zlepšenie, snáď nie to jedno vyšetrenie, či...?
... a Ty nás vyzývaš na spojenie síl, aby sme Tvojmu Ocinovi vrátili zdravie na 70 % späť???

Celé zle... mi to pripadá ako keď si niekto dá preložiť text do Gúgla...
A to číslo účtu v Prima banke patrí komu - Tebe alebo Ocinovi?
To si naozaj myslíš, že teraz začnú na tento účet prúdiť od nás peniaze?
Na verejnú finančnú zbierku potrebuješ povolenie/registráciu z MV, ktoré má presné pravidlá - účel, termín zbierky, miesto, komu, vyúčtovanie - ale na to si tu už bola upozornená...
terezamaria
18.04.16,17:38
Toto daj do odpovede a obnov text, ktorý si mala zadaný....
misomiso
18.04.16,17:59
Poskytli ste je fajn rady, ako "zbierat" peniaze legalne a tym padom bez podozrenia. Mnohi z toho maju fajn biznis, ti ktori by to skutocne potrebovali tak ti sa zvacsa neodvazia, lebo sa hanbia. Jestvuje cca 0,01% pravdepodobnost ze sa mylim v pripade ucelu tejto "zbierky" a ak by to bolo nahodou tak, tak potom sa vopred zadavatelke ospravedlnujem.

Ale zaradene to malo byt skor do sekcie "anglictina", je tu viac poradakov, ktori sa snazia naucit, a ten dvojjazycny text im mohol posluzit. Skoda, ze to zmazala.
buchač
18.04.16,18:08
Nejde o tú legálnosť.
Poviem inak.

Ja dám radšej nejakému bezďákovi na čučo, ako nejakej srdce drásajúcej prosbe.
Tých pár drobných tomu prosiacemu nemusia absolútne pomôcť, no bezďák sa dostane aspoň na dobu určitú do stavu spokojnosti.

...a dať love nejakej nadácii, ktorú si účelovo založilo XYZ osôb z celevriťného prostredia ? ... u mňa absolútne nehrozí.
Petra1990
18.04.16,18:15
Ospravedlnenie prijímam :) ...a nesúhlasím rozhodne s názorom, že tí, ktorí potrebujú pomoc ( napríklad ako to je v mojom prípade ) sa hanbia!!! (alebo si robil prieskum ?!) ... Jednoducho len skúšame všetky dostupné možnosti.

PS: Kto by však potreboval pomôcť s angličtinou z mojej strany nie je problém
misomiso
18.04.16,18:34
Petra, ja som povedal, ze sa ospravedlnujem iba v pripade, ze by som sa nahodou mylil a zatial nas nemas ako presvedcit, ze by si bola taka vynimka. S najvacsou pravdepodobnostou nie si ani Petra a obavam sa, ze nie si ani zenskaho pohlavia.

Najvacsi problem je v tom, ze napisat takyto text je 10 minut prace a dalsie naklady na umiestnenie na net su nulove. Ked ja tu budem srdcervuco prosit o milodar napr. na operaciu, tak staci, ked zasiahnem jedneho zo 100.000 ludi a posle mi povedzme 50 EUR.

Z Trnavy to povedzme bude statisticky iba 0,6 cloveka, ale z celej SR to uz bude 50 ludi, a mne pristane na ucte 2.500 EUR. Ked si spravim takychto identit a pribehov 15 a budem ratat s tym, ze tito dovercivi ludia, ked pomohli raz, pomozu snad aj v inom pripade,,,

A ked to dam este v roznych jazykoch do roznych krajin, tak to uz budu ake fofry? Ale to ty vsetko dobre vies, toto je komentar nie zadavatelke, ale vsetkym, ktori sem chodia.
osky
16.05.16,20:45
my nemame pravo sudit alebo vynasat ortiel.co sa tyka gramatiky-je Vela Slovakov ktori ju neovladaju-mam nemecky pocitac,opravuje si pismenka ako chce,takze to vyzera ze ani ja gramatiku neovladam....ale k veci-k uctu potrebujes aj bic pre ludi ktori by ti mohli peniaze poslat z cudziny-napr.i ja.ale ja osobne by som ti poradila napisat do relacie-v siedmom nebi alebo niekde takto verejne,myslim to celkom vazne,pretoze tam svoj Problem zviditelnis,a tym padom si mimo podozreni,navyse mas velku sancu,ze vdaka tomu ziskas ovela rychlejsie fonancie na tebou spominane procedury.pretoze v dnesnej dobe bez nejakych sponzorov a reklam,takzko nasetris 30000,a myslim ze ak je to co si napisala pravda,tak tvoj otec nema cas cakat dalsich xy rokov kym na to nasetrite,ci?
ivka70
17.05.16,04:22
Keby si si precitala aj reakcie, tak zistis, ze cely jej prispevok je zavadzajuci, ci uz dovodmi choroby, cenou alebo aj ucinkami, ktore popisuje.
buchač
17.05.16,05:18
osky (Včera 23:45) my nemame pravo sudit alebo vynasat ortiel.co sa tyka gramatiky-...
....
ja.ale ja osobne by som ti poradila napisat do relacie-v siedmom nebi
======================
Osky...a čítaj nasledovné poriadne.

1. Nik nejak nesúdi...skôr odsudzuje.

2. Modré spomínaš...? .... krásneho, milého, empatického Vilka ???

Tak sa uvedom v jednom.
ROZBORIL JE HAJZEL prvého rangu a najhrubšieho zrna !!!
Ten sa priživuje na nešťastí iných verejne a v priamom prenose.
alaya1
17.05.16,06:27
Suhlasim Osky s tym, ze zial, v nasom state v mnohych pripadoch to, co cloveku ma zabezpecit stat riesia media, treti sektor a dobrovolni darcovia. Ale Bohu vdaka aj za taku pomoc, aj ked prispieva aj k zvyseniu sledovanosti napr. televizie. Len ten, co sa s osudmi tazko skusanych ludi stretava pravidelne vie, co ti ludia prezivaju a ak tito menovani pomozu co i len jednemu cloveku, ma to vyznam. Aj ked sa zviditelnia v telke. Mnohi by si z toho mali zobrat priklad.
osky
17.05.16,07:48
Ivka 70-skor ako som pisala,precitala som vsetky reakcie

Buchi-co sa Vilka tyka,asi mas pravdu,to ja neviem,ale musis aj uznat ze mnohym sa aj nejako pomoze,a ked spominas hajzlov,to by sme museli ist vyssie do politiky-a predsa dobre vies,ze to neovplyvnime,ani volbami,vsetci su rovnaki a vsade,nielen na sk,to mi ver.....takze aj ked by bol hajzel,nieco ho k tomu nuti....clovek musi prezit,niekto silou vole a niekto sa splha po chrbatoch druhych...ach jo

aj tak ma zaraza ze nikto tu neprijal moznost,ze ma dotycna ozaj takyto Problem...hm,asi som prilis najivna
buchač
17.05.16,07:58
alaya1 (Dnes 09:27) Mnohi by si z toho mali zobrat priklad.
====================
Takže predpokladám, že si si vzala nejaký príklad a pomáhaš....

....a nie, teraz mi nejde o profesionálnu činnosť...ALE ako je to s Tvojim súkromím ? Realizuješ sa aj inak alebo len v nedeľu do kasičky položíš pár drobných ???

Lebo ako som tak postrehol, tak dosť príspevkov máš o zdieľaní pomoci pre nejaké zatúlané psi a nie o ľudí.