Eva2010
17.04.16,17:20
Januárovú fa som obdržala v apríli, musím urobiť opravné DPH za január, alebo ju môžem dať do marca ? Zdaniteľné plnenie je 19.1., obdržala som ju 17.4.
Veľmi sa mi nechce robiť dodatočné DPH, ale asi musím, však?
Ďakujem za odpoveď.
Je to fa z tuzemska, nákup tovaru do pohostinstva. Tak aby som nemusela podavať dodatočné, zahrniem ju do marca DPH.
Keď som dobre pochopila.
Ďakujem
Kristina27
17.04.16,15:25
§ 51 zákon DPH

(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo písm. d) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom uplatňuje právo na odpočítanie dane, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Ak platiteľ nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo.

nemusíš prerábať DP, ak si došlú faktúru obdržala v apríli, zaraď ju do DPH aj KV v apríli, aj keď je dátum dodania 19.1.2016
Happy1
17.04.16,16:12
Nemusíš podávať ak je to tuzemska faktura bez samozdanenia.