maruska001
17.04.16,18:05
Dobry podvecer,

chcela by som vas poprosit o radu,

robila som rocne zuctovanie zamestnankyni, ktora si uplatnila nezdanitelnu cast ZD na manzela, manzel bol od januara do novembra PN a poberal nemocenske (spolu vo vyske 1900eur), od 1.12.2015 mu priznali invalidny dochodok, takze som vyratala NZD - prijem x 1/12 a to som jej dala ako odpocitatelnu polozku na manzela,

zamestnankyni sa vsak nepacilo ze sa jej vratilo malo dane a tak mi vcera vecer poslali po kolegyni domov danove priznanie, kde ma uplatnenu celu ciastku , cize NZD - prijem a vobec nema ani ako prilohu to potvrdenie o invalidite manzela, len jeho prijem zo SP, samozrejme ze sa jej vratila podstatne vacsia suma,

moja otazka - ako mam teraz postupovat? dan z rocneho zuctovania jej uz bola vratena v marci v mzde, vyhlasenie bolo poslane,



dakujem za pomoc
veronikasad
17.04.16,16:10
Pýtaš sa ako mzdárka, či si dobre urobila RZD, alebo čo urobiť s DP zamestnankyne ?
Katy a R
17.04.16,16:22
ja by som povedala, že ty si chybu neurobila ... Doklad o RZD jej daj - a ona si môže sama spraviť dodatočné DP . Lenže neviem, čo porieši? - ak nebol manžel ani evidovaný na UPSVaR ... tak aj tak len tú 1/12 môže brať do úvahy (december ID)

... alebo jej pošli späť červeným perom opravené DP ;) - to len na odľahčenie
maruska001
17.04.16,16:26
Ako mzdarka, čo teraz s tou vratenou danou ktorú už v mzde dostala a ako opraviť ročne hlásenie. DP si robila sama, mne ho poslala len kvôli tomu aby som vyrovnala u seba ten preplatok dane ktorý už dostala, takže jej DP ma v podstate nezaujíma, to nech si rieši daňový úrad.
maruska001
17.04.16,16:27
:) :) :)
veronikasad
17.04.16,16:28
Ako mzdárka nerobíš vôbec nič. Zamestnankyni vystav potvrdenie o vykonaní RZD (ak si tak už neurobila) a vráť jej DP s tým, že RZD je vykonané správne.

Ak bude chcieť, nech si sama podá dodatočné DP typu A, bez potvrdenia o invalidite jej NČZD na manžela DU neprizná.

RZD nahrádza riadne DP, preto ak sa podáva po lehote na podanie DP dodatočné DP, treba vyplniť aj odd. VII. DP typu A
veronikasad
17.04.16,16:31
RZD je správne, nerobíš nič. Ak by si ho aj urobila nesprávne, RZD sa nedá opravovať. Mohla by si zamestnankyni len pomôcť so spracovaním dodatočného DP typu A, cez ktoré by sa vysporiadal rozdiel.
ivka70
17.04.16,16:32
Ona nemohla podat riadne danove priznanie, ked poziadala o RZD a tuto ziadost nestiahla.
Mohla podat len oprave (do konca marca) alebo dodatocne DP, ktoreho prilohou bude RZD od zamestnavatela a v nom si vykazat, co si mysli, ze ma narok navyse.
Ty si nic neurobila zle, mas podklady aj vypocet aj vratenu dan spravne.
Ak ona podala DP a nepriznala v nom uz vratenu dan, ma problem ona, ktory si bude riesit na DU.
maruska001
17.04.16,16:36
Ďakujem :)
maruska001
17.04.16,16:47
Ďakujem :)