Moniqe
17.04.16,22:52
Ahojte, chcem poprosiť všetkých šikovníkov, kt. by mi vedeli poradiť. Nášmu 3,5 ročnému synčekovi sa tak pokazili zúbky, že zubárka odporúča urobiť ošetrenie cca 8 zúbkov v narkóze. Keďže je to už nutné kvôli jeho veľkým bolestiam, našli sme nezmluvnú zubárku, kt. nám dá normálny termín. Požiadali sme o preplatenie ošetrenia a narkózy v Dôvere, no prišla nám odpoveď v tom zmysle, že preplatia z celkovej sumy 1500 € len 50 €, a z anestézy nič, pretože by to musel odporučiť detský psychológ. Vie mi niekto poradiť ako postupovať teraz? Obehnúť psychológa, aby mi dal na to potvrdenie, aj keď už mi to osumarizovali na 50 €? Alebo podať novú žiadosť? ďakujem moc
faro1
18.04.16,05:10
Hanbil by som sa na tvojom mieste toto napísať. Predsa od materského mlieka sa zuby tvojmu dieťaťu nepokazili! Dávala si mu sladkosti bez akéhokoľvek obmedzenia a vtedy ti nevadilo, alebo si si neuvedomovala dôsledky tvojho konania. Spýtaj sa v Dôvere na zazmluvnených zubných lekárov, vtedy to bude lacnejšie.
lujza.j
18.04.16,05:21
Dik..nemusela som to tu napisat...
ivka70
18.04.16,05:38
Psycholog da odporucanie len v pripadoch, ze je osetrenie v narkoze nevyhnutne, co sa robi pri autistickych detoch, detoch s poruchami spravania, deti s downovym syndromom a pod.
Ak syn nie je lieceny ci aspon pozorovany u detskeho psychologa, je to skor strata casu - za tych 50 EUR asi ani nestoji.
ivka70
18.04.16,05:48
Nesud, ak nevies, co je za tym.
Zuby moze velmi rychlo pokazit napr. uzivanie istych antibiotik.
A kopec dalsich faktorov, ktore neovplyvnis.
Obcas iba vyberas mensie zlo .....
veronikasad
18.04.16,05:50
Len sa mi zdá, že na tú preventívnu prehliadku, ak už má pokazených 8 zúbkov, išli trochu neskoro.
lujza.j
18.04.16,05:51
Ano mozne je vsetko.....ale vsetky zuby aby boli rovnako bolestivo pokaze...sa mi nezda....neverim..keby sa chodilo zubarovi,ze takto by decko dopadlo.....
ivka70
18.04.16,05:52
Moze ho boliet 1 zub a dalsich 7 mu chcu zapecatit .... aby vydrzali .... tazko posudit.
Mne sa skor nepozdava ta narkoza pri malom dietati by som sa jej snazila vyhnut ako sa len da .....
Mali sme v rodine dieta, ktor po uzivani silnych ATB prislo o polovicu prednych zubov - v priebehu 2 mesiacov .... ale vydrzali az do narastenia trvalych.
veronikasad
18.04.16,05:55
Mám 2 ročného vnuka, našťastie má všetky zúbky zdravé (sladkosti ešte neochutnal), toho si neviem predstaviť ako by donútili urobiť mu ošetrenie zúbkov ...
Možno jeden by vydržal ale čo by sa dialo ak by tam mal isť ďalší raz ...
lujza.j
18.04.16,06:01
Ivka ok..ale 8 zubov z 20...jednoducho vela...
ivka70
18.04.16,06:12
Je to vela, ale zarucujem, ze od sladkosti to v 3,5 roku urcite nie je.
faro1
18.04.16,06:19
Baktérie zubného kazu sa môžu preniesť zo zanedbaného chrupu jedného z rodičov na dieťa. Tak isto, že z antibiotík to nie je, ale zo sladkých sirupov, aby antibiotiká chutili, keď už.
Moniqe
18.04.16,06:38
:_D ďakujem za radu, je veľmi užitočná. paradoxom na to je, že do 2 rokov nevedel, čo je to sladkosť. takéto rady si šikovníci môžu strčiť za klobúk a ísť sledovať radšej telku alebo navštíviť úrad práce.
lujza.j
18.04.16,06:44
Moje decko nevedelo byt bez medovej dudule...ano moja chyba.....predne vrchne jednotky ,dvojky odpalene...ale tiez prezili....kym vypadli....zavislost od sladkeho je velka:(dnes....napr.kinder chladene sladkosti jedna tretina cukru na hmotnost....
Moniqe
18.04.16,06:44
ďakujem, jediná, čo odpovedala k veci a na čo som sa pýtala. ostatní sila, normálne som rozhodnutá, že už v živote sa tu a na osobné veci pýtať ani nebudem. máme to proste v rodine, áno dávala som sirupy, zriedené a noc mlieko. to je všetko. jasné, nie vždy sme zúbky umývali ako treba, ale zdvihnite ruku tí, ktorí áno. deťom sa zúbky nekazia len od sladkostí milý Faro, či čo si. sila, že hlúpi ľudia tu stoja v radoch na odpovede, na ktoré ani netušia relefantné informácie.
faro1
18.04.16,06:57
Obráť sa na modrý koník, šikovnica. Nechať zhniť 8 zubov a dovtedy nič nerobiť o múdrosti rodiča nič nehovorí. Mimochodom, 1.500 eur to sú Rakúske ceny za ošetrenie v celkovej anestéze.