Alena1907
18.04.16,15:45
dobrý deň,
vedel by mi niekto poradiť ako správne vystaviť fa. v roku 2016. Podnikateľ je platcom DPH. Vykonáva prepravu nákladným autom, preváža štrk a zeminu pri výstavbe dialnic. Podľa môjho názoru by mala byť faktúra vystavená bez DPH s klauzulou prenesenie daňovej povinnosti. Malo by to patriť do klasifikácie F pod č. 42 – Stavby a práce na stavbe inžinierskych stavieb zahŕňajú skupiny:

cesty a železnice,
práce na stavbe ciest a železníc,
výstavba a práce na stavbe inžinierskych sietí,
ostatné projekty inžinierskych stavieb a práce na stavbe ostatných projektov inžinierskych stavieb,

Fakturuje platcovi DPH

Len neviem, či tieto prepravné služby môžem zaradiť medzi práce pri výstavbe ciest. vedel by mi niekto poradiť? vopred ďakujem.
renata
20.04.16,08:41
Treba posúdiť, či sa jedná o prepravu zeminy v rámci staveniska (zoznam činností riadok 126) alebo odvoz zeminy a kameniva zo stavby (riadok 131).
Alena1907
24.04.16,11:17
ďakujem za odpoveď, na daňovom mi povedali, že by to malo byť s DPH ale nebolo to presvedčivé, ani oni to ešte nemajú dokonale naštudované.
Alena1907
24.04.16,11:42
napísala by ste mi, kde ste našla zoznam týchto činností? chcela som si to preštudovať, ale našla som iba Oznámenie
k
zoznamu činností patriacich do niektorej z
divízií 41 až 43 štatistickej klasifikácie
produktov podľa činností (CPA) a
k
zoznamu činností, ktoré nepatria do divízií 41 až 43
CPA
a tam pod 126 je oprava brátny alebo vrát.
Za odpoveď ďakujem
avalik
24.04.16,12:20
stránka finančnej správy - Infoservis - Informácie k aktuálnym daňovým a colným povinnostiam - daň z pridanej hodnoty -
Prehľad činností zatriedených podľa štatistickej klasifikácie produktov podľa činností (CPA) https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Infoservis/inf_dan_col_povinnostiam/dph/2016/2016.04.18_CPA.pdf

dopĺňajú každý týždeň, spravidla v pondelok
Alena1907
27.04.16,13:52
veľká vďaka, pomohlo mi to. Toto som nepostrehla, človek musí veľa preštudovať, kým to rozlúskne. Zákon je platný od 1.1.2016 a stále k tomu pokyny a usmernenia platné po tomto termíne.