Martin D
19.04.16,08:06
Dobrý deň

Chcel som kúpiť auto a pri prehliadke sme zistili že tažne zariadenie nie je v TP zapísané, ako sa dá zapísať, pretože nemá od nej papiere ani štítok
za odpovede vopred ďakujem
Žabinka
19.04.16,07:20
STK neurobí riadnu technickú kontrolu, vystaví dočasný protokol, kde uvedie chyby.. s tým pôjdeš na políciu, vypíšeš malú žiadosť o zápis zmeny A5, vypíšeš údaje o sebe, aute, žiadaš o vykonanie zmeny: úradná oprava, doplnenie údajov podľa protokolu.. plus priložíš protol z STK, kartu PZP, neplatí sa nič.. s opraveným OEV pôjdeš nazad na STK, a ak nebude iná chyba, tak dostaneš nový protokol STK, plus kartičky..
http://www.testek.sk/files/zapis_spajacieho_zariadenia_6.pdf pozri strana 11..
Martin D
19.04.16,08:16
-
buchač
19.04.16,08:25
aby som upozornil policajta aby mi pri prepise napisal do technickeho preukazu značku tažneho zariadenia (nezistené) ketze my odpadol štítok. ale bohužia to nezapisal. teraz musim isť na STK a tam im to bude vadiť a tak to chcem vybaviť aby som mal pokoj..
a otázka je aký je postum pri chybe policajta.
Otázka znie úplne inak :
Aký je postup pri chybe klienta, ktorý si neskontroloval a neupozornil na chybu policajta po prevzatí dokladov ?
Xanti
19.04.16,08:35
No máš to úplne jedno, bud zaplatíš za opakovanú STK, alebo zaplatíš správny poplatok u polície. Boli sme sa na to informovať, a policajt aký milý no ved teraz si za to zaplatíte, ale ked prídete s STK tak to bude zadarmo, tak s úsmevom na tvári sme mu vysvetlili, že opakovaná STK neni zadarmo. :)
Martin D
19.04.16,08:35
-
Xanti
19.04.16,08:38
Netráp sa, nám zo sivého vozíka policajt urobil hnedý. Zistili sme na STK kedy sme neprešli, a tak davaj, štetka farba a namalovať vozík na hnedo. Lebo p. policajt tak zapísal do TP .. naša chyba.
Martin D
19.04.16,08:40
presne toto som nechcel počuť :) takže len zistiť za čo zaplatim nenej :) a plati sa 12€ za I. a II.? alebo len 6€ I. a II. je elektronicka tam by to nemalo byt problem prepisat
Žabinka
19.04.16,09:06
ale snáď si nemyslíš, že policajti zapisujú zmeny do dokladov na základe upozornenia majiteľa vozidla? :eek: veď to musí na základe niečoho zapísať, potrebuje buď vyjadrenie výrobcu ŤZ, alebo nejaký iný hodnoverný doklad, čiže dočasný protokol STK..
Martin D
19.04.16,09:59
-
buchač
19.04.16,12:01
Ja nič, ja muzikant....;)

Kúpil som podobne auto s ťažným.
Pri prepise som prízvukoval polišovi, nech ho zapíše...takže som v pohode.

Sorry....ALE píšeš a sťažuješ sa tak, ako keby si nepoznal pomery, ako to chodí.
...veď na takéto vybavovačky sa musí vybrať dovolenku a nie ešte aj do nočnej ísť....
Kuwa, šak Ty nie si potom normálny...do roboty ísť ?
Kuwa, šak po takej zaberačke by si si mal oddýchnuť..:D

Ale to overenie správnosti dokladov proste platí...to bola Tvoja chyba. Ale na vlastných chybách sa jeden najlepšie naučí...;)
Martin D
19.04.16,13:24
-
misoft
19.04.16,13:49
Martin D:
Nuž teda - keď si kupoval auto - prezrel si si ho? Ak áno, videl si ťažné zariadenie? Áno? Preberal si si aj doklady? Áno? A skontroloval si si, či to má zaznačené v dokladoch? Či má aspoň ťažné štítok? Či bývalý majiteľ má od ŤZ aspoň nejaký doklad? Nie? Je to v prvom rade tvoja chyba.
Každé ŤZ - dodatočne montované - má svoj výrobný štítok http://www.elsaslovakia.sk/data/user-content/elsa-foto/typove_stitky.jpg a k ŤZ sú príslušné doklady - schvaľovací protokol.
Policajt ti nemôže len tak zapísať ŤZ do dokladov, pokiaľ nemá aspoň štítok (na ňom je vyznačený typ ŤZ, výr.číslo, výrobca a niekedy i číslo protokolu homologizácie).
Dodatočne primontované ŤZ sa totiž zaznačuje do TP (riadok 10 - Spájacie zariadenie - druh (typ) )
http://www.minv.sk/swift_data/source/policia/1tec/tp/TP_X003.jpg
Takže ti neostáva nič iné, len absolvovať to, čo predo mnou napísali - alebo ho demontovať.

Inými slovami - plačeš na nesprávnom hrobe.....
buchač
19.04.16,15:20
Martin D (Dnes 16:24)
ale "kuwa" odpoveď som ešte nedostal.. jeden vravy že to dá ihneď, druhý že policajt nemôže zapisať len na upozornenie TKKT jebne ma z takýchto ludí
a ďakujem tým ktorý dali normálnu odpoveď!!!
========================
Nič si z toho, kuwa nerob...ešte Ťa TKKT ebne počas života nie raz...;) :D :D :D

ALE k odpovedi samotnej ?

Hm...a spomínaš ...jeden vravíme to a druhý hento ?
Poviem inak. Ak by si patril pod iné oddelenie DI, teda iný okres...tak ver tomu, že niekde nečakáš 6,5 hodín...dostaneš príslušné papiere...a ideš spokojný a kľudný ta het....bez nejakých známostí.
Tým chcem povedať, že záleží aj od jednotlivcov a aj od oddelení.
...a to platí všeobecne na tých úradoch.

Nebol si na oddelení DI niekde v BA okrese ???
lujza.j
20.04.16,05:59
:Dtolko kecou okolo tazneho....ale ako viidm stare "das auto " je....dokonca ,ze realne km...fasa frk....mozno to bude mat este pokracovanie...v teme."kupil som auto nieco v nom "zdochlo"....
veronikasad
20.04.16,06:29
Martin, na Porade sa otazky nemazu