Jozef starsi
19.04.16,09:53
Vlastnim pozemok, na konci ktoreho tecie potok. Ostatok na zaklade zmluvy uziva polnohospodarske druzstvo a plati mi rocne za uzivanie. Az nedavno som zistil, ze mi platia iba za tu cast pozemku, ktoru opravdu uzivaju. Ostatok pozemku je tym potokom a na internete som zistil, ze tato cast pozemku je zahrnuta v liste vlastnictva Slovenskeho vodohospodarskeho podniku. Co s tym? Viem, potok je potok:), ale pozemok je moj:(, co s tym je vlastne mozne robit?:confused::confused::confused:
Ondrej Kozlovsky
25.04.16,18:08
Dobry den,

na zaciatok treba uviest, ze v zmysle uvedeného:
http://www.zakonypreludi.sk/zz/1992-460/znenie-20160101#cl4

Potok vlastnit nemozete.

Predpokladam, ze mate na mysli to, ze potok je inak zakresleny na katastralnej mape a inak ide v skutocnosti. Tu Vam nic ine ako vzajomne vysporiadanie s vodohospodarskym podnikom neostava.

Zaciatok tohto procesu je zameranie potoka, rokovanie, spracovanie geometrického planu, zmluva a zapis na kataster.
Jozef starsi
29.04.16,16:15
Ondrej, dakujem za napisane. Viem, potok vlastnit nemozem. Skor ma zaujalo co ste napisali, ze je potrebne vzajomne vysporiadanie s vodohospodarskym podnikom. Ak nechapem presne, tak sa spytam takto: Mozem ziadat vysporiadanie s uvedenym podnikom v tom zmysle, ze sa upravi pozemok a uvedeny podnik mi vypalti za cast pozemku, ktoru si uvadza na svojom liste vlastnictva?
terezamaria
29.04.16,17:38
Požiadaj Vodohospodársky podnik o zameranie potoka, následne spracovanie geometrického plánu, aby si presne vedel, koľko pôdy Ti zostalo po odpočítaní toku potoka. Nakoľko sa prírodným dejom - tokom potoka zabrala určitá časť pôdy,/ oni sú tiež len správcovia tohoto skutkového stavu/ skús ich požiadať o nejaké zvýhodnenie, napr. o spoluvybudovanie závlahovej jednotky a pod.
Ondrej Kozlovsky
03.05.16,18:21
neviem sa vyjadrit je to na dohode.