Dzokaja
19.04.16,13:36
Zabradlie na baklone mame do vysky bedier. Externe susiaky, ktore sa vyklapaju smerom von z balkona sa nam nepacia (prsi na bielizen). Rovnako sa nam nepaci zavesny susiak, ktory by sa upevnil o bakon nad nami (vsetky, co som videl mali labilnu konstrukciu a celkovo by som nerad vrtal susedovi do balkona).

Ako najlepsie riesenie mi pride prizvarat, pripadne inak pripevnit kovovu konstrukciu k zakladnemu zabradliu balkona (v tvare obrateneho pismena U), ktora by sa pripevnila na oba konce balkona a na tuto by som vedel zavesit snury.

Mate niekto s tymto skusenosti? Viete, kto vie takuto vec vyrobit alebo dodat? V susedstve mame 15 roznych variant tohto riesenia, vacsina velmi low-costovych a hlavne su vsetky ine. Mozno by sa mi podarilo presvedcit susedov, ze by doslo k zjednoteniu a vsetci by si to vyrobili tak, ako ja. Primarne to vsak chcem pre seba.
ivka70
19.04.16,11:40
U nas sa pri zateplovani bytoveho domu odhlasovalo aj bocne prekrytie balkonov sklolaminatom. Ten je na oboch stranach balkona, zarucuje vacsie sukromie a je vlozeny v kovovej konstrukcii, ktora ma vo vyske vesania pradla vodorovny predel s predvrtanymi dierkami na natiahnutie snury.
Vsetci to maju rovnako a pouzivaju, ked chcu.
Ak chces univerzalne riesenie, dohodnite si a schvalte jeho realizaciu na schodzi a zaplatte si ho z Fondu oprav. Pre vsetkych.

Inak, lepsie riesenie je urcite porozmyslat nad kupou susicky.
lujza.j
19.04.16,11:48
Keby som nemala moznost susit v byte.....na balkone uz roky nie ...teda uz nikdy....tiez asi susicku....
Chobot
19.04.16,12:33
Lepšie by bolo, keby si sem hodila fotku balkóna. Takto my si nevieme predstaviť, akej konštrukcie je to zábradlie ani navrhnúť, kde by sa dal ten sušiak uchytiť. Z obrázka možno niekomu napadne iné riešenie.

Napr. my máme takéto šnúry :

http://www.balkony-fm.cz/userdata/doplnky/posuvny-balkonovy-susak-nahled.jpg

uchytené na bočných stenách, ale máme loggiu. A tiež máme v bytovke spoločný priestor - sušiareň.
Dzokaja
19.04.16,12:57
nad susickou uvazujem tiez, ale to je skor riesenie na zimu, vysusena na vetre / slnku je ta bielizen prijemnejsia
Dzokaja
19.04.16,12:58
nemam teraz foto, lebo domov sa dostavam tak v noci :). Ale v rpincipe je to obycajny balkon - pri lodzii by som to samozrejme riesil nejako takto jednoduchsie

asi to bude musiet skoncit tak, ze zenu presvedcim na susicku a vonku nech si vystrkava prenosny vesiak.

A ano - som chlap :P
lujza.j
19.04.16,13:01
Hmmm...vytiahnuta od slnka a plna prachu:(ale 100 ludi 100 chuti....
ivka70
19.04.16,13:03
To vobec nie je prijemnejsia ... ver tomu, susicke sa ziadne susenie vonku nevyrovna.
misoft
19.04.16,14:00
Hele - chlape. Pokiaľ je to klasický balkón (teda tri strany otvorené) - stačí ti na kratších stranách privariť po dve trubky (zvislo), do ktorých by si len zasúval tú konštrukciu na sušenie. Keď sa nesuší, konštrukciu vyberieš a nebude rušiť vzhľad a funkčnosť balkónu.
Dáša_
19.04.16,14:26
prese tak, sušička to vyrieši.
mackoivan
21.04.16,12:20
balkónové zábradlie je spoločnou časťou domu- nemôžeš ho svojvoľne upravovať ako chceš. Pochybujem, že ti to schváli zhromaždenie SVB A má do toho čo hovoriť aj Stavebný úrad.
Dzokaja
04.05.16,06:32
keby nebolo mozne pripevnit na balkonove zabradlie susiak, asi by tu nieco nehralo. Medzi tym, ci sa tam uchyti nejakou stahovackou, alebo sa zozvara, asi nie je velky rozdiel. A bohuzial u nas to uz takto aj vyzera