normalnyčlovek
19.04.16,16:55
Ahojte Poradaci .

Mal by som otazku ohladom príspevku ; Moj syn začal pracovat i nom meste cca 170 km od bydliska byvat bude u môjho brata a som spoluvlastnik bytu .
Otazka 1, musim mat živnost ja alebo brat ked chceme prenajat synovy byt...
2. v žiadosti sa uvadza na čo su tie peniaze určene... ale v pripade že budem musiet založit živnost tak musim platit odvody platit dane a pod ...lenže v žiadosti je len kolonka čo sa takychto veci týka tak len ..spracovanie vyučtovania ....čiže ked dostane dotaciu .a poplatime všetko tak ešte budeme dlžny ..alebo sa mylim .....Dakujem pekne za rady
ivka70
19.04.16,14:57
1. nie, staci sa majitelovi bytu zaevidovat na danovom urade ako prenajimatel bytu
2. v ziadosti pise syn, na co peniaze pouzije, platbu za prenajom izby v byte preukaze zmluvou a mesacnymi splatkami.
Platbu dane si majitel musi zakomponovat do vysky prenajmu.
normalnyčlovek
19.04.16,15:40
Dakujem takže zakomponovat sa môže aj naklady na odvody do poistovni spolu z danami ...dakujem
Katy a R
19.04.16,17:43
aké náklady na odvody do poisťovní ??? pri tomto neaktívnom príjme?
normalnyčlovek
20.04.16,15:45
Takže netreba otvarat živnost stači prihlasit sa na danovom ...a výšku poplatku plus 20 prercent dan ...pochopil som spravne -......dakujem
ivka70
20.04.16,18:06
Podla mna nerozumies, syn si bude moct uplatnit sumu, ktoru bude mat v zmluve o prenajme a ktoru bude mesacne platit.
Dan sa tyka prenajimatela, tu si syn nemoze uplatnit.
Prenajimatel musi do DP dat cely prijem, ktory ma dohodnuty v zmluve, nemoze si ho dopredu ocistovat o dan.
normalnyčlovek
24.04.16,08:47
Ved ja to my je jasne .....že prenajimatel bude platit ale či si prenajimatel môže navišit najom o daň a pripadne odvody ....lebo ked nie tak to je nezmysel davat ludom kvazi peniaze že štat sa stara a pritom im to pobere nazad formou poplatkov ....pokial je to tak ako píšem tak je to nezmysel
veronikasad
24.04.16,09:24
Z prenajmu sa zdr.poistenie neplati. Inak miesas hrusky s jablkami. Nie som si ista ci syn vobec nejake najomne plati a neide vam o obabranie statu. V tom pripade ale obabrete aj sami seba, lebo z prijmu ktore syn dostane zaplatite statu 19 perc.dan
normalnyčlovek
24.05.16,06:27
Ked dostane syn 100 eur a ja zaplatim dan 19 eur ako som obral sam seba?