mirca1
16.06.06,10:04
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť. Od septembra 2006 nastupujem na materskú dovolenku. Zároveň by som u svojho zamestnávateľa chcela pár hodín týždenne pracovať. Je to možné počas čerpania materskej dovolenky?? Ako to treba pravne ošetriť? Je to práca na dohodu s určitým počtom hodín? Umožňuje to nejaký zákon, ak áno, tak ktorý?
Za poradenie ďakujem :-)

Mirka
slovex
16.06.06,11:35
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť. Od septembra 2006 nastupujem na materskú dovolenku. Zároveň by som u svojho zamestnávateľa chcela pár hodín týždenne pracovať. Je to možné počas čerpania materskej dovolenky?? Ako to treba pravne ošetriť? Je to práca na dohodu s určitým počtom hodín? Umožňuje to nejaký zákon, ak áno, tak ktorý?
Za poradenie ďakujem :-)

Mirka

nie nejde to oficiálne počas poberania materského nemôžeš mať príjem
va1ke
16.06.06,11:44
ja viem len toľko, že ak počas materskej dovolenky pracuješ tak ti rodičovský príspevok zostáva.
Tweety
16.06.06,12:01
ja viem len toľko, že ak počas materskej dovolenky pracuješ tak ti rodičovský príspevok zostáva. Počas MD nepoberáme RP, ale materský príspevok.:cool:Ak počas RD pracuješ za splnenia podmienok v zákone( nedáš dieťa do štátnej škôlky) RP zostáva.:cool:
va1ke
16.06.06,12:26
nie som v tom zbehlá. tak si nechám poradiť.
Jana Motyčková
16.06.06,14:55
Počas materskej dovolenky (poberanie materského) je možná iba práca na dohodu o vykonaní práce
Počas poberania rodičovského príspevku možno robiť čokoľvek.
mima2a
02.02.09,07:41
Dobrý deň ja by som sa chcela spýtať, či mam nárok na materskú keď nastúpim späť do prace na HPP a dieťa dám do súkromnej škôlky. Za radu ďakujem.
vickynka007
10.02.09,21:16
chcem sa spytat,mam 3-rocnu dceru,teda 9.marca bude mat 3 roky a rok POL staru dceru,mozem sa zamestnat ak nedam svoje deti do skolky a ostane mi pri nich moja mamka?dakejm. vickynka007