Erikson_
20.04.16,18:12
Dobrý deň, chcem sa spýtať, chcem si nainštalovať klimatizáciu a vonkajšiu jednotku chcem umiestniť z vonkajšej strany balkóna tak, aby nebrala priestor na balkóne. Potrebujem na túto úpravu aj stavebné povolenie resp. aký postup by som mal zvoliť. Vopred ďakujem.
misoft
20.04.16,16:31
Potrebuješ súhlas ostatných vlastníkov. Keďže to chceš namontovať zvonku (teda na obvodovú stenu), tá je spoločná pre všetkých + súhlas správcu.
http://www.vasabss.sk/Otazky
"Ako mám postupovať, ak si chcem dať nainštalovať klimatizačnú jednotku ?
Umiestnenie klimatizácie z vnútornej strany loggie je vecou každého vlastníka (ak nezasahuje do spoločných častí domu). Umiestnenie zariadenia (akéhokoľvek) na fasádu domu si vyžaduje súhlas nadpolovičnej väčšiny vlastníkov. V prípade, že by išlo o takéto umiestnenie na zateplený dom, alebo dom ktorý sa zatepluje, rovnako sa vyžaduje aj vyhlásenie zhotoviteľa, že táto montáž nebude v rozpore so záručnými podmienkami (aby ste ako dom nestratili prípadnú záruku)."
sito
21.04.16,06:53
tak - tak! Ale, aj na tej lodžii, balkóne, terase by mala byť umiestnená tak, aby ju nebolo vidieť na fasáde domu. Lebo lodžia, balkón, terasa hoci je na ne prístup len s konkrétneho bytu je súčasť fasády, vzhľadu domu.

No máš ho vidieť, teda niektoré paneláky.
Erikson_
25.04.16,19:57
Dobrý večer, realizoval niekto inštaláciu vonkajšej klimatizačnej jednotky na fasádu domu? Čo to obnáša?
buchač
25.04.16,20:13
Dobrý večer, realizoval niekto inštaláciu vonkajšej klimatizačnej jednotky na fasádu domu? Čo to obnáša?

Čo má s tým "Podpisový hárok"...???
misoft
25.04.16,22:00
http://www.porada.sk/t241041-poprosim-uprav-si-nazov-otazky-aby-vystihoval-jej-podstatu.html
pretože tvoja otázka (ak to vôbec otázkou je) je úplne o niečom inom, ako sa to popisuje v doplňujúcom texte.
Erikson_
26.04.16,06:05
Súhlas nadpolovičnej väčsiny vlastníkov v danom dome. To je jediné, čo som zatiaľ zistil.
Chobot
26.04.16,09:56
Obe diskusie som zlúčil, aby Erikson nemusel hľadať odpovede a zakladať nové témy.
dmc
26.04.16,11:25
suhlas nadpolovicnej vecsiny vlastnikov by si mal mat aj na montaz satelitu - na presklenie logie a aj montaz vonkajsej klimatizacnej jednotky.......a teraz si tipnem kolky maju suhlas........ ak 5 percent -tak hadam aj prehanam. Klimatizacnu jednotku ako aj satelit mam na fasade 9 rokov - doteraz ma nikto za to nenahanal. (Ja nevravim ze je to spravne)
sito
26.04.16,13:27
Noo, vieš, zákon sú napísané pravidla! Nepísané ... sú tiež pravidlá. Ale, pravidlo je aj na krove. Tak čo je pravdivé?