Rakova
16.06.06,10:33
Ahojte poraďáci, prosím vás o pomoc. Mám faktúru z ČR na kúpu vstupeniek na predstavenie a ja som tie vstupenky predala vrámci zájazdu ďalej. Na faktúre z ČR je cena vstupeniek + 5% DPH. Ako postupujem pri mojej fakturácii? Kolegyna uviedla do našej faktúry tiež 5% DPH, podĽa mna to nieje možné a mali by sme na to dať 19% DPH. Pomôžte mi prosím, Ďakujem.
Milan Benka
16.06.06,09:12
Ahojte poraďáci, prosím vás o pomoc. Mám faktúru z ČR na kúpu vstupeniek na predstavenie a ja som tie vstupenky predala vrámci zájazdu ďalej. Na faktúre z ČR je cena vstupeniek + 5% DPH. Ako postupujem pri mojej fakturácii? Kolegyna uviedla do našej faktúry tiež 5% DPH, podĽa mna to nieje možné a mali by sme na to dať 19% DPH. Pomôžte mi prosím, Ďakujem.

Jedná sa o vstupenky na čo ?? Kde je miesto konania koncertu, vystúpenia, alebo ak sú to vstupenky na výstavu, hrad, múzeum, kde sa to nachádza ?

Podľa § 15 / 4 Z DPH je miestom plnenia takého druhu služieb miesto , kde sa fyzicky vykonajú.
Podľa zadania (Na faktúre z ČR je cena vstupeniek + 5% DPH) predpokladám, že sa jedná o miesto plnenia v ČR. V tomto prípade budete ďalej faktúrovať túto službu mimo DPH, nakoľko v zmysle §2 Z DPH nie je predmetom dane.
Rakova
16.06.06,09:30
Jedná sa o vstupenky na Muzikál, v Prahe. Kolegynka to len opísala z ich faktúry - prepočítala kurzom a zaslala faktúru klientovi. Dnes som to zbadala. Takže idem si pozrieť paragr.2, a Ďajzhen tu velmi pekne, pekný víkend. Pa
Milan Benka
16.06.06,09:33
Aj §15 - jedná sa o dodanie služieb, kde rozhoduje miesto plnenia.
Rakova
16.06.06,09:41
Benka, pozrela som si §15/4 Z DPH, takže len pre istotu. Tým, že je miesto dodania služby (predstavenie) v zahraničí, považuje sa miesto zdan.plnenia za miesto uskutočnenia - čiže Praha a tým pádom ja fakturujem cenu týchto vstupeniek ako oslobodenú od DPH. ????
Milan Benka
16.06.06,09:46
Nie oslobodenú, ale nepodliehajúcu DPH (mimo). Táto služba nie je zdaniteľným plnením na Slovensku.
Na fa treba uviesť, že miestom dodania služby je podľa §15/4 iný štát.

O oslobodených zdan.plneniach hovorí §28-§48.