mco
21.04.16,10:39
Je potrebne stavebne povolenie k premosteniu toku (lavka pre pesich cez potok siroky ca 13 m) alebo staci vyjadrenie/suhlas - obce/spravcu toku a zivotneho prostredia (pripadne dalsich institucii)?
Existuje nejaky zakon, ktory to definuje?
arizona
21.04.16,09:49
Potrebujes v prvom rade suhlas spravcu vodneho toku,ale aj SP
mco
21.04.16,10:43
Dakujem
Suhlas vlastnika alebo spravcu vodneho toku? Vodohospodarsky podnik je spravcom, vlastnikom je obec. To by znamenalo, ze SVP sa k tomu teda nevyjadruje?
SP je potrebne k akemukolvek zameru premostenia toku?
ivka70
21.04.16,10:46
mco
21.04.16,10:55
dik, ale riesenie tam v podstate nepadlo
skor ma zaujima, ci aj pre 'obycajnu' lavku pre pesich je potrebne stavebne povolenie, nakolko sa informacie jednotlivych stavebnych uradov (resp uradnikov) lisia
na prislusnom urade som dostal informaciu ze pojem lavka ako taky stav zakon nepozna a ak sa ma nieco realizovat, tak to bude most (so vsetkymi tymi povoleniami vratane SP), na inom stav urade som dostal informaciu, ze je mozne postavit aj lavku pre pesich a to bez nutnosti SP, staci vraj kladne stanovisko od spravcu toku, ziv. prostredia a prip obce ako vlastnika
takze kolko uradnikov tolko nazorov
idealne by bolo mat to podlozene nejakym zakonom
misoft
21.04.16,14:39
Pokiaľ nebude PEVNE spojené s podkladom (napr. betón, oceľ. konštrukcia a pod.) - tak nie. Stačia dva veľké kmene, na zo fošne a lávka jak vyšitá. Akurát správca toku by mal o tom vedieť, ako bude vysoko nad aktuálnou hladinou (prietokový profil).
arizona
21.04.16,20:28
ospravedlnujem sa za preklep, myslela som spravcu toku, nie vlastnika
arizona
21.04.16,20:31
Zial, zakony si jednotlivi uradnici vysvetluju neraz po svojom. V jednej obci povololia, v druhej nie. ..Takze najpresnejsie info dostanes v obci-na stav. urade, kde chces lavku stavat.