emichalka
21.04.16,18:39
Môže pedagóg v MŠ zverejniť na nástenke vo vchode do MŠ informácie o zdraví dieťaťa z ranného filtra s menami detí?
ivka70
21.04.16,16:58
Ake informacie? Zverejni diagnozu alebo len zoznam deti, ktore filtrom nepresli?
dmc
22.04.16,05:54
co je to ranny filter ....???? Pedagog je vystudovany lekar ??? ..panenko maria...


...a preco mi "mudrák - mínuskovač" neodpovie ????? ......
profesional
22.04.16,09:44
Zdravotný stav dieťaťa je osobným údajom. Tento nesmie byť žiadnym spôsobom publikovaný bez ppísomného súhlasu zákonného zástupcu dieťaťa.
emichalka
23.04.16,14:25
Sú to informácie či má kašel, nádchu a podobne
ivka70
23.04.16,15:08
Tak to nesmie, v spojeni s menom dietata.
terezamaria
23.04.16,18:36
Raňajší filter je veľmi dobré vykonať, ale tie deti ktoré neprešli a sú choré, tak išli s rodičmi k lekárke alebo domov a nevidím žiadny dôvod, prečo toto dávať na nástenku....odhliadnuc od toho, že je to osobný údaj a je to napadnuteľné.
buchač
23.04.16,19:07
emichalka (Dnes 17:25) Sú to informácie či má kašel, nádchu a podobne
Nie ani tak zverejnenie...ak je dieťa choré, tak platí nasledovné.

Pedagogický zamestnanec môže odmietnuť prevzatie dieťaťa, ak zistí, že jeho zdravotný stav nie je vhodný na prijatie do materskej školy.
https://www.slovensko.sk/sk/agendy/agenda/_materske-skoly/
===================
Poznámka :
Lež nie je žiadnou výnimkou, ba dokonca praxou, že rodič je chorý na hlavu a aj napriek chorobe dieťaťa je schopný dať svojho potomka do kolektívu. Potvrdenie o zdravotnom stave decka nie je niekedy absolútny problém.....
Čiže sa dá kľudne povedať, že daným rodičom je úplne jedno zdravie ostatných detí a aj následné okolnosti v prípade ich ochorenia.
buchač
24.04.16,06:16
Informácie so zákonov je komentár ???
Pfúúú.....zasa nevie niekto čítať ???

Ale šak zvýšme učiteľom platy......mohli by tie financie použiť na dovzdelanie sa v patričných oblastiach bežného ale aj odbornej stránky života.
-----------------------------------

Ale bude asi aj v poriadku, ak "pedagog" vezme decko s hnisavou haluškou pod nosom a chrchľavým kašľom do kolektívu...
Meno chorého decka si ale budú môcť ostatní rodičia prečítať na nástenke...to aby mali komu poďakovať sa za vybratie dovolenky alebo §§§ kvôli návšteve u lekára. Tiež by mohli rodičom chorého decka vyfakturovať aj náklady na lieky potrebné k vyliečeniu vlastnej ratolesti.


Prisááámfakt....čo už, nie nadarmo sa vraví, že pedagóg je svojim spôsobom diagnóza...:rolleyes:
avalik
24.04.16,07:04
minuska nie je odo ma ;), ale hodnotitel ma v podstate pravdu - otazka je k zverejneniu informacii z filtra, nie k moznosti prijat/neprijat dieta v dany den
buchač
24.04.16,07:13
avalik (Dnes 10:04) ale hodnotitel ma v podstate pravdu - otazka je k zverejneniu informacii z filtra, nie k moznosti prijat/neprijat dieta v dany den
======================
Neblázni....
Jedno s druhým súvisí...teda aspoň podľa mňa.

Rodič a aj pedagog by mal poznať práva a aj povinnosti.
Lenže niektorí rodičia poznajú len svoje práva...a je im úplne jedno, že aj iné deti môžu ochorieť.
Serú ma takéto praktiky....festovne ma serúúúú... lebo moja vnučka (aj iné deti v triede) si to nie raz odsrala, kvôli dzignutému rodičovi, ktorý dal svoje choré decko do kolektívu.
avalik
24.04.16,08:33
ja som len poukazala na to, ze si neodpovedal zadavatelovi na otazku ale rozoberas ci chore deti do skolky ano alebo nie ... myslim, ze kazdemu je jasne, ze chore deti do kolektivu nie, ale niektore deti kaslu a soplia aj z alergie, nie je to vzdy nakazlive