saili
16.06.06,11:13
myslím, že takto to bude lepšie.......
ayya
16.06.06,09:16
Výkladový slovník
......

ale nedala si to sem kvoli tomu bodu c. 29 ... teda dufam, ze nie !
:D
nemala si ho radsej zmazat?
:D :D
saili
16.06.06,09:17
ahoj, jansé že nie.......tú 29 som si ani nevšimla!!!!!
Milan Benka
16.06.06,09:17
Ešte pár slov vypípať a bude to supeeer:D :D :D
Zita5
16.06.06,09:19
Nuž neviem , to by malo ísť na inú stránku , nie ? Alebo som len ja toho názoru . Už na PORADE takéto slovíčka čítam v poradí druhom príspevku od tej istej zadávateľky .;) Nebude sa Richard hnevať ....nič v zlom.
Čo tak www.rehotnik.sk (http://www.rehotnik.sk) " ?
ayya
16.06.06,09:19
ahoj, jansé že nie.......tú 29 som si ani nevšimla!!!!!
tak bacha, aby sme sa nepourazali tu vsetci ....
:D :D
ayya
16.06.06,09:20
Nuž neviem , to by malo ísť na inú stránku , nie ? Alebo som len ja toho názoru . Už na PORADE takéto slovíčka čítam v poradí druhom príspevku od tej istej zadávateľky .;)
Čo tak www.rehotnik.sk (http://www.rehotnik.sk) " ?

Zitka, ved sa da jej napisat ss-ka, ze tu nezvykneme take silne slova pouzivat
;)
saili
16.06.06,09:20
benka:

na tie ostatné vyrazy si musíš zavrieť oči.......
Milan Benka
16.06.06,09:23
benka:

na tie ostatné vyrazy si musíš zavrieť oči.......

Nerád by som, aby sa to tu nejak zvrhlo. Alebo už patrím do starého železa ???? :eek:
saili
16.06.06,09:24
asi som s tým spôsobila malý rozruch, čo ma veľmi mrzí, nechcela som s tým niekoho uraziť.
Ospravedlňujem sa a slubujem že podobné "spravy" nebudem už uverejňovať.
Zita5
16.06.06,09:33
Ale však ja nie som háklivá ....rada si prečítam aj niečo ostré . Aj ja by som niekedy vložila pikantný vtip ....ale vždy sa pozastavím a porozmýšľam či by to bolo vhodné .....inak nič v zlom , preto som to aj uviedla ........ .

Ale, zadávateľka je obdivuhodná v tom , že našla tú odvahu .:p saili ......;)
Zita5
16.06.06,09:34
benka:

na tie ostatné vyrazy si musíš zavrieť oči.......


aspoň ich vykvetinkuj :p no to je výraz .....:rolleyes:
dana9
16.06.06,09:55
Ja len, k tým "ostrejším výrazom" :D tiež ich bežne nepoužívam, pokiaľ si náhodou nebuchnem kladivom po prste:p , ale raz som počula rozprávať jedného jazykovedca, ktorý konštatoval, že všetky uvedené výrazy sú regulérnou súčasťou slovenského jazyka, dokonca boli uvedené aj v jednom zo slovníkov slovenského jazyka.
Samozrejme, vhodnosť ich použitia závisí od okolností:)

dana:)
saili
16.06.06,09:57
no ja tiež nepoužívam takéto slová.........ale nedalo mi to.....a doplatila som na to.....fňuk
endrju
16.06.06,13:21
asi som s tým spôsobila malý rozruch, čo ma veľmi mrzí, nechcela som s tým niekoho uraziť.
Ospravedlňujem sa a slubujem že podobné "spravy" nebudem už uverejňovať.
Ak chceš uverejňuj, ale nie na stránke www.porada.sk.
Na vulgarizmy sme si tu zatiaľ nezvykli a ani si nemienime zvykať. Aj keď ich určite mimo tejto stránky používame. Privítal by som, keby sa príspevok číslo 1 z tejto stránky "stratil". Ďakujem za pochopenie. :)
ALDA
16.06.06,13:23
Ak chceš uverejňuj, ale nie na stránke www.porada.sk (http://www.porada.sk).
Na vulgarizmy sme si tu zatiaľ nezvykli a ani si nemienime zvykať. Aj keď ich určite mimo tejto stránky používame. Privítal by som, keby sa príspevok číslo 1 z tejto stránky "stratil". Ďakujem za pochopenie. :)

.....:eek:..tak prísne..:eek:
endrju
16.06.06,13:30
.....:eek:..tak prísne..:eek:
Heli, cítim sa na Porade dobre aj vďaka tomu, že sa tu prakticky nevyskytujú vulgarizmy. Počúvať rozprávanie slovníkom zo "štvrtej cenovej" mi bohate postačuje inde ako na Porade. Preto tak prísne. Určite nebudem protirečiť tvrdeniu, že vulgarizmy sú tiež súčasťou bežného života. Ale v písanej podobe mi vulgarizmy spôsobujú až fyzickú bolesť. Bohužiaľ :(
ayya
16.06.06,13:31
.... Aj keď ich určite mimo tejto stránky používame... :)

dufam, ze nehovoris za vsetkych poradakov, lebo - mozno sa budes cudovat ale verim, ze viac ludi okrem mna ich nepouziva ani mimo tejto stranky
:p
Marianna01
16.06.06,13:34
Celé haló okolo tohto príspevku mi pripadá trochu prehnané. Stačí iba Saili požiadať, aby príspevok upravila a nežiadúce slovíčka vybodkovala.
Kto nemá rád podobné žarty, nech ich nečíta. Verím, že aspoň polovica z nás sa na tom zabavila. Ja určite áno.

A aby som uviedla všetko na správnu mieru - tiež nepoužívam podobné výrazy, nakoľko mám aj malé deti.

Takže Saili, keď budeš najbližšie prítomná na porade, prosím, uprav tie slovíčka. Priznávam, aj mne skoro zabehlo, keď som ich tam naplno videla. Bolo by dobré, keby odtiaľ zmizli. Aby si nový kolegovia na podobné veci nezvykli. ďakujeme :):):)
ALDA
16.06.06,13:35
Heli, cítim sa na Porade dobre aj vďaka tomu, že sa tu prakticky nevyskytujú vulgarizmy. Počúvať rozprávanie slovníkom zo "štvrtej cenovej" mi bohate postačuje inde ako na Porade. Preto tak prísne. Určite nebudem protirečiť tvrdeniu, že vulgarizmy sú tiež súčasťou bežného života. Ale v písanej podobe mi vulgarizmy spôsobujú až fyzickú bolesť. Bohužiaľ :(

Už mlčííííííííím:rolleyes:
ayya
16.06.06,13:38
Už mlčííííííííím:rolleyes:

a preco by si mlcala? ved tato tema sa just vola "dobra komunikacia" ... :) teda: skoro tak sa vola
(kto to napise, ak salii dovoli, aj do preklepov?) ;)
Marianna01
16.06.06,13:42
a preco by si mlcala? ved tato tema sa just vola "dobra komunikacia" ... :) teda: skoro tak sa vola
(kto to napise, ak salii dovoli, aj do preklepov?) ;)

Už sa stalo... :D:D:D
endrju
16.06.06,13:42
dufam, ze nehovoris za vsetkych poradakov, lebo - mozno sa budes cudovat ale verim, ze viac ludi okrem mna ich nepouziva ani mimo tejto stranky
:p

Ak si ešte raz prečítaš môj pôvodný príspevok, slovíčko "všetci" v akomkoľvek gramatickom tvare tam nenájdeš.
Nehovorím určite za všetkých, keďže väčšinu Poraďákov osobne nepoznám. Na množné číslo som si však trúfol. Poznám viacerých Poraďákov, od ktorých som už počul aj slovíčka, ktoré sa v písanej podobe nezvyknú používať.
:D
ayya
16.06.06,13:45
Ak si ešte raz prečítaš môj pôvodný príspevok, slovíčko "všetci" v akomkoľvek gramatickom tvare tam nenájdeš.
Nehovorím určite za všetkých, keďže väčšinu Poraďákov osobne nepoznám. Na množné číslo som si však trúfol. Poznám viacerých Poraďákov, od ktorých som už počul aj slovíčka, ktoré sa v písanej podobe nezvyknú používať.
:D

tak ich teda radsej po jednom vymenuj, nech sa ti, ktori take slovicka nepouzivaju, nemusia ohlasovat, ako som sa ja musela ... a nebude ziaden problem imho :D
M3G
16.06.06,13:57
Ak si zvykneme na nadávky, budeme ako američania, pre tých nie je problém ponadávať si aj v kostole. Každý to tam berie ako bežnú reč, čo by som nechcel, aby sme tak dopadli.

Ja keď si chcem konečne dobre uľaviť použijem slovo smack [šmak].
ondrejvla
16.06.06,16:33
Ak si ešte raz prečítaš môj pôvodný príspevok, slovíčko "všetci" v akomkoľvek gramatickom tvare tam nenájdeš.
Nehovorím určite za všetkých, keďže väčšinu Poraďákov osobne nepoznám. Na množné číslo som si však trúfol. Poznám viacerých Poraďákov, od ktorých som už počul aj slovíčka, ktoré sa v písanej podobe nezvyknú používať.
:D

Súhlasím a dodávam, tiež mi vyrazilo dych! Občas keď bosou nohou zakopnem aj ja vypustím podobného "mrzáka", ale tu prosím nie! Je tu fajn a čisto, nekazme si obraz, ale ani zvuk.
lenkak
16.06.06,17:47
Ja ešte aj televízny program som schopná prepnúť, lebo také slová počúvať sa mi hnusí, nie to ešte čítať.
Nika
16.06.06,18:01
Keď sme boli deti so sestrou sme si nadávali asi takto: ty šípková ruženka, ty princezná.... snehulienka..... sedem trpaslíkov....:D
janasv
18.06.06,10:42
Ja len nechapem :confused:, preco saili zaklada uz druhu novu temu na vtipy, ked tu mame staru dobru temu srandicky. A tie "irecite slova" :eek: - fakt mi tu nechybaju.zlezaradil Netreba ich tu.
saili
19.06.06,05:49
Ja len nechapem :confused:, preco saili zaklada uz druhu novu temu na vtipy, ked tu mame staru dobru temu srandicky. A tie "irecite slova" :eek: - fakt mi tu nechybaju.zlezaradil Netreba ich tu.


ahoj, a prečo som založila druhú temu na vtipy, no priznám sa že som sa tu ešte nevyznala a nevedela som, že už k vybratej téme sa zaradujú príspevky a netvorí sa nová tema.
takto preto.:)