Kellnerova1
22.04.16,07:24
ako sa pocita fond prac. casu upratovackam ktore pracuju takto...12 hod 6 hod 6 hod. a tak dookola sa strieda ju ich dni (bez víkendov samozrejme)...ked maju 12 hod prac cas. t.j. fyzicky su v praci 12 hodín...musia mať prestavku na obed al. odpocinok???? takze im pocitam len 11,5 hod do fondu??? a ked maju 6 hod. prac den tak mozem zapocítat do fondu plných 6 hodín kedze nemusia mat obed ( podla Zákonnika az po 6 hod uz MUSIA) napiste ako to je
ivka70
22.04.16,05:43
Musia mat prestavku, minimalne pol hodiny a fond pracovneho casu sa pocita podla tyzdenneho pracovneho casu, definovaneho v pracovnej zmluve.
Prestavky v praci definuje zamestnavatel, musi mat na to podklad ako su prestavky v praci definovane.
To, co pises, je uz planovanie zmien, ktore musi sediet v priemere za 4 mesiace s priemernym fondom pracovneho casu podla pracovnej zmluvy.
Zvysok je potom nadcas.
Kellnerova1
22.04.16,06:10
takze dobre urobim ak budem pocitat fond za kazdy mesiac ??( a potom za 4 mesiace ho porovnam a zistim kolko nadcasov maju???)

apríl teda bude vyzerat 6 hod * pocet dní + 11,5 (nie 12 hod) * pocet dní a to porovnam s nasim fondom prac casu???
ivka70
22.04.16,06:42
Aky maju tyzdenny pracovny cas v zmluve? Tomu tvojmu vzorcu nerozumiem, preco 2x nasobis poctom dni, co sa snazis vypocitat? To je realny cas, ktory odpracuju a raz je to pocet dni so 6 hodinovou zmenou a druhy krat s 11,5 hod. zmenou? Potom ano.
Kellnerova1
22.04.16,06:47
tyzd. cas je 37,5 hod

ano v danom mesiace spocitam kolko dni so 6 hod zmenou a potom pocet dni s 11,5 hod zmenou... a to porovnam...
ale robim dobre ked su fyzicky v praci 6 hod ( do dochádzky sa tak zapisuju) aj im 6 hod zapocíitam do fondu a ked su fyzicky v praci 12 hod uz len 11,5 hod pocitam do fondu...lebo tu uz je povinnost mat prestavku pol hodiny...toto je ok? tak ako ma byt podla zakonnika?
ivka70
22.04.16,07:05
Celkom by ma zaujimalo, ako im pri takomto planovani pracovneho casu pocitate dovolenku.
Kellnerova1
22.04.16,07:09
v nasom dochadzkovom systeme maju kazdy den zadane 7,5 hod...tuto evidenciu len vedieme osobitne a vsetko nad fond prac casu maju nadcas preplatenz teda ked cerpu dovolenku v systeme to pocita normalne za 7,5 hod...

neodpovedala si mi ci pocitam dobre