filka
16.06.06,12:53
Dobrý deň,na piatok ťažká otázka ale predsa-máme zamestnanca ktorý má už dve exekúcie (exekútor).Dnes prisla dalsia,od dalsieho exekutora.
Chcem sa len uistit-mame zrazat stale len tu prvu exekuciu a az ked sa pohladavka z nej uspokoji mozme pristupit k druhej v poradi?Tym padom tato tretia bude tiez na rade az po uspokojeni druhej?
Mam uz v tom chaos.Na exekucnom prikaze je napisane - zrazat z 1 tretiny.To znamena ako prednostnu pohladavku mame zrazat len z 2.tretiny?
Dakujem
Lila
16.06.06,11:05
Skúste pozrieť Exekučný poriadok č.233/1995, tam je to všetko dopodrobna vysvetlené.
Aj to koľko zamestnancovi musíte nechať /na byt, na deti/ .
V každom prípade by som exekútorom oznámila, že Vášmu zamestancovi už zrážete zo mzdy zrážku, na základe 1. ex. príkazu a môžte požiadať exekútorov o ďaľší postup. Keď to budete mať takto písomne, tak ste krytá ako zamestnávateľ, že ste mali snahu dať veci na poriadok.
Zoltán Kovács
16.06.06,11:14
Dobrý deň,na piatok ťažká otázka ale predsa-máme zamestnanca ktorý má už dve exekúcie (exekútor).Dnes prisla dalsia,od dalsieho exekutora.
Chcem sa len uistit-mame zrazat stale len tu prvu exekuciu a az ked sa pohladavka z nej uspokoji mozme pristupit k druhej v poradi?Tym padom tato tretia bude tiez na rade az po uspokojeni druhej?
Mam uz v tom chaos.Na exekucnom prikaze je napisane - zrazat z 1 tretiny.To znamena ako prednostnu pohladavku mame zrazat len z 2.tretiny?
Dakujem

Ja som mal podobný prípad. Pri zrážaní som z výplaty nechával na daňovníka 1.600,- a na každú ďalšiu osobu vyživovanú 600,- Sk. Priznám sa, že už sa nepamätám podľa akého predpisu.

Ale mal som aj taký prípad, keď zamestnanec tiež mal 2 exekúcie na krku, a keď došla tretia, tak som zavolal priamo exekútorovi, že už nemáme z čoho zrážať. On poradil aby sme mu to oznámili listom, že tá jeho konkrétna exekúcia je zaradená, a bude sa splácať až po ukončení tých predchádzajúcich exekúcii. Zaslali sme a oni to akceptovali.
filka
16.06.06,12:33
Ano,v podstate sme to tak robili pri tej druhej exekucii - oznamili sme exekutorovi,ze je v poradi atd.
Dakujem,chcela som sa len uisti,ze zrazat aj pre druhu exekuciu resp. tretiu by sme museli z 2.tretiny pomernym solsobom len v priapde,ze by dane exekucie prisli v jeden den.Ak som spravne pochopila exekucny poriadok (§72 ods.3).
Eva Farkasová
18.06.06,18:55
Ano,v podstate sme to tak robili pri tej druhej exekucii - oznamili sme exekutorovi,ze je v poradi atd.
Dakujem,chcela som sa len uisti,ze zrazat aj pre druhu exekuciu resp. tretiu by sme museli z 2.tretiny pomernym solsobom len v priapde,ze by dane exekucie prisli v jeden den.Ak som spravne pochopila exekucny poriadok (§72 ods.3).


Ja mám tiež zamestnanca, ktorý má 3 exekúcie a zrážam mu okrem základných súm, ktoré sa nesmú zraziť každú po 1/3. Overovala som si to s právnikom, tak je to v poriadku. Prikladám moju pomôcku od 1.7.2006.
filka
19.06.06,10:24
Eva,to znamená,že mu máme zrážať pre každú z týchto exkúcii??Necakat kvoli poradiu?
Asi som ta celkom nepochopila...
Zita4
19.06.06,11:39
Eva,to znamená,že mu máme zrážať pre každú z týchto exkúcii??Necakat kvoli poradiu?
Asi som ta celkom nepochopila...
Pozri si tu celú tému aj s pripomienkami od SOMIJ:
http://www.porada.sk/vypracovane-otazky-mzdy/26710-vykony-rozhodnutia-zrazky-zo-mzdy.html#post255480