majka1107
22.04.16,08:59
Musí byť dátum na Lekárskom posudku o zdravotnej spôsobilosti na výkon konkrétnej činnosti totožný s dátumom poslednej lekárskej prehliadky zapísanej v Zápisníku bezpečnosti práce?
Roman Pokopec
16.07.16,20:22
Určite áno. Ale poteším Vás. Načo vykonávate duplicitu. Viem, že v zápisníku BOZP sú na to určené listy, ale máte doklad čiže lekársky posudok, ktorý by ste mal mať vy aj personalista a pre kontrolný orgán z RUVZ a IP je to relevantný doklad. Pripomeniem však že LU - lehota uloženia je u 20 rokov a rizikových prác 40 rokov. / a u zápisníkov len 5 rokov.
frzanony
17.07.16,15:59
Nedá mi, aby som neuviedol, že mám viacero dôvodov nesúhlasiť so stanoviskom Roman Pokopec a s príslovkou „Určite“ by som veľmi, ale veľmi opatrne narábal. Po prvé. Veľmi rád sa nechám poučiť, ale ktorý právny predpis, alebo ostatný predpis vyžaduje vedenie Zápisníka bezpečnosti práce? Po druhé. V každom prípade je potrebná lekárska prehliadka? Odpovedáme na dotaz – na sekundárne záležitosti, ale nemáme zodpovedané základné –primárne okolnosti rozhodujúce pre odborné stanovisko.