slnecnica3
22.04.16,10:21
Dobry den. Uz vyse 5 rokov pracujem v zahranici na turnusove prace. Je to tak, ze vyse pol roka, resp. 9 mesiacov z roka som vycestovana za pracou a teda nie som doma, kde mam trvaly pobyt. Ako je to s uhradzanim za komunalny odpad? Pocula som, ze ak sa nezdrziavam vyse pol roka na adrese trvaleho pobytu, tak by malo byt znizene, ci tak nejako. Dakujem za odpovede.
Tweety
22.04.16,08:25
slnecnica3
22.04.16,08:32
Takze dokonca staci 90 dni mimo miesta trvaleho pobytu a zavisi to od obce, ci mi to odpustia.
Tweety
22.04.16,08:57
áno, tak, pozri VZN mestá, obce
slnecnica3
22.04.16,09:15
este sa chcem opytat plati sa dan za rozostavanu, neskolaudovanu stavbu, to je ako?
arizona
22.04.16,10:12
To mas dva trvale pobyty?
arizona
22.04.16,10:15
Zalezi od jednotlivych obci, ci miest,ako si to ustanovili vo VZN.
Niektore mesta vyzaduju plnu platbu, niektore znizia o urcite percenta / u nas nap.50% /,niektore zas upustia od poplatkov uplne.
Takze presne info sa dozvies na web stranke vasho mesta,alebo osobne.
Treba priniest doklad,kde sa zdrziavas v zahranici, napr.prihlasovaci listok na pobyt.
Katy a R
22.04.16,10:30
len doplním - že treba "doniesť" presne také doklady, aké obec vyžaduje v tom svojom VZN. (doložiť to, čo oni chcú - v každej obci je to trošku inak)
sito
22.04.16,20:58
Niekedy sa stáva, že pýtajú poplatok za trvalý pobyt, smeti a aj za hrobové miesto. Noo, úrad, či úradník môže zato, ako je to vzato?
ivka70
22.04.16,21:25
Aj v spravnom case - u nas o ulavy treba poziadat do konca januara kazdeho roku
sito
22.04.16,21:32
Tak nejak, tak. A ako píše Katy. Oni sú potom kati, už nejde o človeka, o peniaze, ide, že?
babka - ježibabka
23.04.16,03:33
Mám podobný problém. Syn pracuje takisto v zahraničí. Podľa VZN treba dať žiadosť a pracovnú zmluvu. Neviem presne v minulých rokoch akú zmluvu priniesol. Uznali ju. Teraz asi bola taká istá, že pracovná zmluva je na dobu neurčitú. Bola som na OU akože chcem zaplatiť. Bola tam nejaká nová pracovníčka, vraj treba napísať, že pracuje tam v roku 2016. Synovi som poslala mail, aby doniesol druhé potvrdenie. Na to mi povedal, aby som sa vys..... na nich, že on mi tých 13 € dá. Tak sa radšej opýtaj, čo budú chcieť, aby si sa zbytočne neprehnala :D
arizona
23.04.16,04:39
Ja uz som pocula rozne bludy,co vsetko si kazali nevedome pracovnicky uradov priniest. Nechapem,preco by som mala nejakej pracovnicke na urade prinasat prac.zmluvu. Podla mna jej musi stacit kopia prihlasenia na pobyt a hotovo! Ved to je uradny,opeciatkovany a hodnoverny doklad.
misoft
23.04.16,05:47
Ako kedy, ako kedy.... lebo ako mnohí poznáme "tetušky" na úradoch - niekedy ani originál potvrdenie neuznajú....
arizona
23.04.16,06:23
Este ma napadlo k tej prac.zmluve. Vela ludi, co byvaju napr, v blizkosti hranic pracujuci v zahranici maju pracovnu zmluvu, napriek tomu nemaju prechodny pobyt v zahranici,lebo denne dochadzaju. Takze by mohi toto rozhodnutie zneuzit a ziadat o odpustenie poplatkov. Nie je to hlupost? Ved ta prac.zmluva vobec neuklada automaticky narok na prechodny,ci trvaly pobyt v zahranici. Poznam obec, kde si uradnicka kaze ako dokaz priniest karticku zdrav.poistenia zo zahranicia. To je asi rovnaka hlupost,ako ta prac.zmluva...Ved narok na znizenie poplatkov sa ziada z dovodu dlhodobeho pobytu v zahranici a je jedno ci tam clovek pracuje,plati si zdr.poistenie,alebo ma iny dovod na pobyt...
sito
23.04.16,06:23
Oli, aj u nás ta zmluva platila, ale nový primátor zatrhol, každý rok do konca januára treba už vždy nové potvrdenie od zamestnávateľa, že u nich pracuje, aj mailom stačí. U nás je to troska viac 22 € x 2 = 44 €
slnecnica3
23.04.16,19:21
s tym pocitam, ze to tak bude aj u nas, ale aspon budem vediet do buducna, lebo neverim, ze by som uz na buduci rok mala robotu doma