Mon173
22.04.16,12:50
Bola som si vyzdvihnúť topánky z opravy obuvi. Predložila som lístok, a pán mi oznamil že topánky nemá že ich dal niekomu inému.pani povedala že sú jej tak to podľa všetkého neriešil.mne ponúkol tie ktoré mu tam ostali. Na pani kontakt nema a ta ich vratit neprisla. Ide o kvalitné topánky ktoré som kupovala cca pred 3/4 rokom. Za cenu cca 120 eur.prosím o radu aké mám práva a ako by som mohla postupovať. Ďakujem pekne za každú radu. Monika
Tweety
22.04.16,10:52
Žiadaj náhradu škody.
ivka70
22.04.16,10:55
Za chybu moze opravovna, ak nie je schopna ti tvoje topanky vratit, musi ti nahradit ich hodnotu. Ziadaj to od nich.
Mila123
22.04.16,11:29
prečo si ich nereklamovala? ale dávala opravovať ak boli kvalitné a kupované pre 3/4 rokom?
buchač
22.04.16,11:32
Mila123 .....BINGO !!!
ivka70
22.04.16,11:41
Mozno ich chcela len podbit, aby sa jej pata nedrala .....to nie je na reklamaciu a predlzuje to zivotnost topanok.
Mozno si ich nesikovnostou natrhla, tiez nema co reklamovat.
misoft
22.04.16,11:44
Ak máš doklad od kúpy topánok - obuvník stratil tvoj majetok. Ty nie si povinná brať nejakú náhradu (iné topánky) - v tomto prípade je zodpovednosť obuvníka za stratený tovar = zaplatí cenu topánok.
Mon173
22.04.16,12:09
Áno, ďakujem, žiadala som, vraj mi vráti maximálne polovicu. Takze som sa tam s nim handrkovala, preto som sa chcela opýtať o čo sa môžem oprieť, prípadne či sa mám začať "oháňať" SOIkou al. Niecim podobným..
Tweety
22.04.16,12:11
áno, môžeš ho postrašiť SOIkou lebo to, čo navrhuje, nemusíš prijať
misoft
22.04.16,12:15
V prvom rade - podaj písomne reklamáciu. Tovar si odovzdala do opravy, tovar ti nebol vrátený - t.z. nebola vykonaná ani služba, navyše tovar (tvoj majetok) bol stratený.
V rámci reklamácie musí obuvník podať vyjadrenie. A keďže nemôže ti vrátiť tovar (opravený, alebo neopravený) - bude nútený ti vyplatiť hodnotu tovaru podľa dokladu o kúpe upravenú o dobu používania (teda 120€ to určite nebude).
Môžeš tiež potom dať podnet SOI - ako dôvod uviesť - strata tvojej obuvi, ktorá bola dodaná k oprave.
Nie si povinná brať od neho nejakú "náhradnú" obuv (pretože nebude v tej kvalite a hodnote ako tvoja pôvodná).
Žabinka
22.04.16,12:17
toto je dosť komplikované.. ak aj máš doklad o kúpe, ako preukážeš že ide konkrétne o tie topánky, ktoré sa stratili.. predpokladám že topánky sa nefotia pri preberaní, a ani nejak zvláštne nepopisujú.. takže aj opravár sa môže brániť, že to neboli tie topánky, ktoré popisuješ.. keby to dospelo až k súdu, celkom by ma zaujímalo, ako by to súd vyhodnotil.. jednoznačne ide ale o chybu opravovne topánok..
lujza.j
22.04.16,12:45
Nechapem ako si niekto prevezme cudzie boty.....uff..mam privatneho opravara....ja som si davala podbijat cele podrazky..celokozenne kovbojky...nove..cena niekolko stovak....by ma piclo....ale zase do by sa ulakomil ma moje kofbojky:---
Mon173
22.04.16,13:13
No hlavne že ponúkal boty niekoho iného.neviem či konkrétne vedel ktoré patria tej pani al.komu.no skoro ma tam prekotilo.. Ďakujem za rady
Žabinka
22.04.16,14:39
inak musí v tom mať riadny bordel..:cool: že sa nebojí dákeho prúseru..
mareko
22.04.16,16:07
A naviac je to hygienicky neprijateľnééééé
misoft
22.04.16,16:09
Aké to boli topánky - presné info by podal obchod, ktorý ich predal - podľa bločku a kódu zistí presný typ, model topánok.