Peto29
22.04.16,13:35
kupil som pred 6 mesiacom auto octaviu nie z bazaru a teraz odisiel motor treba vymenit 1500 eur stoji v servise mozem nieco robit bol pisane kupno predajna zmluva DAKUJEM http://www.vzory-zmluv-zadarmo.sk/obcianske-a-ludske-prava/obciansky-zakonnik/kupna-zmluva-pri-predaji-automobilu/ - toto sme podpisali ODISLI Ventily musel som kupit iny motor
misoft
22.04.16,11:54
Hmmmm.... internetový vzor..... a aká bola skutočnosť? Vozidlo ste si prezreli? Boli ste si ho pred kúpou otestovať, prehliadnuť v servise? Nie? Tak potom ste ho kúpila tak, ako beží a leží (tak ako je) - tedy i s (možno) vylágrovaným motorom.... Takto je to váš problém.....
Peto29
22.04.16,11:56
skutocnost toto iste otestovali sme bol aj v servise a tak som ho kupil
ivka70
22.04.16,12:02
A co chces po pol roku, aby ti predavajuci uhradil cenu opravy? Zatajil ti snad nejaku vadu motora, ktora sa prejavila az po pol roku?
misoft
22.04.16,12:03
Nuž na jazdenku je tuším 6mes. záruka. Takže, ak by ste chceli nejakú zľavu a pod. museli by ste dokázať, že predávajúci o chybe vedel a zamlčal ju. Pretože to môže byť aj skrytá vada (a o tej predávajúci vedieť nemusel).
sosak
22.04.16,12:41
To znamená, že ventily sa stretli s valcami. Ako prvé si si mal dať skontrolovať rozvody v servise, alebo hneď vymeniť, teraz je neskoro. Toto sa nedá reklamovať po pol roku.
Peto29
22.04.16,12:49
rozvody bolo ok ale bol na aute chiptuning a ja som to o nom nevedel
misoft
22.04.16,12:50
T.z. vyťahaná rozvodová reťaz - kára teda mala dosť najazdené....
sosak
22.04.16,13:05
Vyzerá to na amatérsky, pokútny chiptuning a to je otázka na znalca. Ale nedokážeš, že to bolo spravené pred predajom. Kľudne si úpravu motora mohol spraviť aj ty po kúpe auta. Dokazovanie by určite nebolo ľahké.
Peto29
22.04.16,13:16
Znackovy servis tvrdi ze preto odisli ventily aj cely motor lebo na non chiptuning ked uz vedel ze bude predat dal naspat tovarensku riadiacu jednotku s rozvodom nic nie je