Gong
22.04.16,15:02
Prosím o radu v účtovaní, sro nakupuje tovar (umelé kvety, sviečky, a iný rozličný tovar) a následne ho predáva ďalej (je len distribútorom). Chcem sa len uistiť či účtujem správne, ked sro dostane faktúru od dodávateľa za vyššie uvedený tovar, ktorý neskladuje - učtujem 518,343/321, úhrada 321/221. Dakujem
Dáša_
22.04.16,13:10
prečo 518 - služby? veď tovar nakupuje a predáva. Aký je spôsob účtovania zásob? A alebo B? Teda účtuje sa cez sklad alebo priamo do spotreby? Samozrejme v oboch prípadoch treba sledovať skladové pohyby
Gong
22.04.16,13:27
Jejda, áno myslela som účet 504, to je ked robím dve veci naraz, dakujem za upozornenie. Učtujeme priamo do spotreby, lebo hneď ten tovar ide ďalej ani sa nevykladá. To sledovanie sklad.pohyhov, sa robí ku koncu roku, ešte som tovar nerobila, preto sa chcem uistiť. Ja na zaúčtovanie potrebujem, vlastne faktúru za nákup tovaru, ktorú dostanem od dodávateľa spolu s dod.listom, a naša faktúra, pri predaji tovaru, tiež s dod. listom. Ešte k tomu niečo treba?
KloferHladny
23.04.16,09:22
ni netreba, len musš vedieť preukázať, že keď si nakúpila za rok 1000 ks kvetov a neskladuješ ich, tak potom ktorými dokladmi a koľko si ich predala a koľko ti ostalo nepredaných na konci roku.