Katka01
23.04.16,10:14
Ahojte. Mám živnosť aj s.r.o. a dostala som ponuku od jedného Slováka, ktorý žije v Nemecku, aby som mu hľadala ľudí, ktorým by za poplatok sprostredkoval prácu a ubytovanie v Nemecku. On spolupracuje s nemeckými Leihfirmami, to sú firmy, ktoré priamo zamestnávajú ľudí a prenajímajú ich na rôzne práce iným firmám, často do fabrík, na upratovanie a pod. Ja by som za každého nájdeného človeka mala províziu. Zatiaľ sme nedohodli konkrétne podmienky a chcem sa spýtať, akú zmluvu s ním mám uzavrieť a ako sa chrániť v prípade, ak by on náhodou nedodržal podmienky pre ľudí, ktorým tu prácu sprostredkúva. Lebo ja ho ani osobne nepoznám, zoznámila som sa s ním cez známu, on žije v Nemecku a som s ním v kontakte len cez internet a telefón. Ja mám strach hlavne z toho, že ak by on nedodržal podmienky, napr. niekomu sľúbil prácu a potom ju nesprostredkoval, alebo za horší plat príp. by dotyčný robil nakoniec menej hodín ako bolo dohodnuté, alebo by nebol spokojný s ubytovaním a pod., či by som ja z toho mohla mať tiež problémy. Ja by som si chcela vytvoriť web stránku, kde by som ponúkala tieto práce + robila reklamu cez internet. Chcem sa spýtať, či je to lepšie robiť na živnosť alebo na tú s.r.o. a potom ako sa chrániť pred tým, aby som nebola trestne zodpovedná, ak by on náhodou nedodržal podmienky. Neviem či je nutné, aby záujemcovia o prácu najprv museli podpísať zmluvu so mnou, alebo je možné ma obísť a zmluvu by podpísali už priamo s ním. A tiež či je lepšie, aby províziu za sprostredkovanie posielali na môj účet s tým, že ja po odpočítaní svojej provízie pošlem zvyšok na účet tohto známeho, alebo priamo by to posielali na jeho účet celé, ja by som mu potom vystavila faktúru a on by mi poslal províziu. Budem si potom musieť rozšíriť podnikanie, tiež neviem čo si tam mám pridať. Ďakujem