zma
16.06.06,14:52
Dobrý deň,

Chcem Vás poprosiť, ak mi viete poradiť, o radu - či je vporiadku postup, pri ktorom mi môj spravca bytu bez môjho súhlasu ( - spytoval som sa aj ostatných vlastníkov bytov a tiež nevedia o čo ide a nerozumeju tomu) zmenil vo vyučtovaní minulého roka spôsob interpretacie prijatých zaloh v tom zmysle, že zrazu v priebehu roka ( odvolávajúc sa na zákon 182-1993, zrejme v novele 469-2005 ) už neráta zálohy inkasované v danom mesiaci, za zálohy daného mesiaca, ale za zálohy nasledujúceho mesiaca a tým vytvoril situaciu, ze mi zarátal v danom ročnom obdobi len 11 záloh ( túto zmenu vecne vykonal tak, že mi akože chýba záloha za štvrtý mesiac ), napriek tomu, že v danom ročnom období som formou inkasa uhradil 12 záloh ( - že zálohy boli poukázane správcovi a neboli vrátene, som si bol osobne overit na inkasnom stredisku ) Zrejme si správca vytvorili akúsi filozofiu pre tento prípad, ale nie je ju schopný vysvetliť inak, iba tvrdí, že to tak musí byť na základe zákona 182-1993 a to je celé jeho vysvetlenie, ale tento správca už vykonáva pre náš dom správu viac rokov a nič sa nemenilo na zmluve o vykone a správe, odvoláva sa len na zákon 182-1993 a to je všetko. Má na to právo, bez súhlasu vlastníkov bytov, alebo nie?
S poďakovaním a pozdravom .

Zma
rada
16.06.06,12:59
Áno je to tak. My sme na systém platenia preddavkov mesiac dopredu oproti doterajšiemu stavu platenia mesiac pozadu resp. v ten istý mesiac prešli už minulý rok. Totiž do vtedy sa platili preddavky u nás do 25.v mesiaci za ten istý mesiac napr. do 25.júna za jún, teraz podľa nového to je už za mesiac dopredu teda do 25.júna za júl.
Marína
16.06.06,13:32
Správca to buď robí tak, ako u vás, že započíta 11 platieb, alebo v jednom mesiaci musíš uhradiť 2x platbu, čiže v aktuálnom roku bude platieb 13, ale započítaných do vyúčtovania 12.