mirka130
23.04.16,19:39
Ahojte ani neviem ako zacat :-) nedavno som zacala riešiť mojho ex cez exekutora a v utorok mi exetutor volal ze prave mu blokol auto, dalej bude pokracovat uctom apod.tomu ako tak rozmumiem.
Zaujima ma vsak ako realne prebieha odobratie vozidla exekutorom ked exekutor vycerpa možnosti,myslim ze k tomu dojde. Suma je dost vysoka na to.
Zaujima ma ten postup, pride mu zaklopat na dvere ze daj mi kluce od auta alebo ako to prebieha :-)
Dakujem
misoft
23.04.16,17:53
1. Výraz "blokol" - t.z. že exekútor dal avízo všetkým inštitúciám, ktoré maji vozidlo v evidencii, že je exekučne blokované - teda nedá sa predať, prepísať, darovať, zlikvidovať - nič. Používať ho však môže. Orgány toto poznačia do svojich databáz. Okrem toho vozidlo figuruje i v zozname blokovaných vozidiel na nete (napr. Register vozidiel, Iris Ident, tu: https://portal.minv.sk/wps/portal/domov/vozidla/el_sluzby/info/NEV45_ExekutorskeBlokacieVozidla/!ut/p/a0/04_Sj9CPykssy0xPLMnMz0vMAfGjzOJNDJxdPby8DbwsLHyMDR xNAkwcTU1NDA1MTPWDi7P1C7IdFQH-lCfg/).
2. Pokiaľ dôjde i "k tomu" :D - jednoducho sa vozidlo predá v dražbe. Dražbu vyhlási exekútor, príde k majiteľovi a vyžiada si od neho všetko od vozidla.
sosak
23.04.16,17:54
Však sa nehanbi na to opýtať exekútora, keď si s ním v telefonickom kontakte. Sama píšeš, že ti telefonoval.
mirka130
23.04.16,17:59
Nehanbim len som ho uz zahltila toľkými otazkami ze sa mu o mne musi uz aj snivat :-) s exekuciou som sa este nikdy nestretla preto som zvedava. A ak nebude doma kedze pracuje v zahranici. Auto by malo ostat doma na svk na jeho trv.pobyte. Co potom
mirka130
23.04.16,18:02
Mozem sukr.spravu?
draik
23.04.16,18:10
V prvom rade exekútor blokuje účty a nehnuteľný majetok. K predaju auta, ak ide o bežné vozidlo nízkej hodnoty, by pristúpil ako k poslednej možnosti - neistý výnos, vysoká pracnosť.
mirka130
23.04.16,18:28
Dakujem ale predpokladam ze to auto bude asi jedina moznost. Ak tomu niekto rozumie prosim sukr.spravu nemozem hovorit verejne a je toho viac.
D. ;-)
misoft
24.04.16,08:48
Radím verejne.
profesional
27.04.16,04:26
Keď exekútor vydá exekučný príkaz, tak v ňom uvedie akým spôsobom bude vozidlo predané a dá príkaz jeho vlastníkovi, kedy a kam ho má pristaviť. Samotnou blokáciou sa zatiaľ fyzicky s autom nič nestalo. Iba došlo k záznamu v registroch.
Predpokladám, že ak je to auto to jediné čo má, tak ak má chlapík aspoň trochu rozumu, tak auto sa zmení na kopu súčiastok, ďalší deň bude opäť zložené na Ukrajine a predané formálne ako súčiastky - reálne ako auto. A keď sa exekútor bude dotazovať kde je auto, tak on bude tvrdiť, že naposledy ho videl pred domom pred 2 mesiacmi. Nakoľko on nemá povinnosť podať trestné oznámenie.