rada
16.06.06,15:05
:confused: Toto sa mi stalo prvákrát. Píšem si pomaličky, potichúčky vo worde a zrazu sa mi v pravom dolnom rohu objaví žltý trojuholník s čiernou bodkou v strede a okienko s textom"nedostatok virtuálnej pamäte systému windows". Predtým som si však dala nainštalovať windowsom ponúkaný updates a reštartovala počítač. :eek: Samozrejme, že som sa naľakala a ihneď som reštartovala počítať. Trojuholník zmizol a zdá sa, že počítať reaguje normálne.:cool: Stalo sa Vám to už ? Je treba robiť nejaké zvláštne kroky? Vďaka.
M3G
16.06.06,13:43
:confused: Toto sa mi stalo prvákrát. Píšem si pomaličky, potichúčky vo worde a zrazu sa mi v pravom dolnom rohu objaví žltý trojuholník s čiernou bodkou v strede a okienko s textom"nedostatok virtuálnej pamäte systému windows". Predtým som si však dala nainštalovať windowsom ponúkaný updates a reštartovala počítač. :eek: Samozrejme, že som sa naľakala a ihneď som reštartovala počítať. Trojuholník zmizol a zdá sa, že počítať reaguje normálne.:cool: Stalo sa Vám to už ? Je treba robiť nejaké zvláštne kroky? Vďaka.

- buď málo miesta na disku (c)
- alebo chyba windowsu - menej pravdepodobné

Kontrola:
Tento počítač-pravým tlačidlom myši kliknúť na "c"-vybrať vlastnosti.
Pozrieť koľko je voľného.

Zmazanie prebytočných vecí:
Štart-nastavenie-ovládací panel-pridanie alebo odstránenie programov
Odstrániť programy, ktoré sa vôbec nepoužívajú alebo zriedkavo používajú.

V internet exploreri vybrať
Nástroje-možnosti siete internet-odstrániť súbory
Odstránia sa prebytočné internetové súbory

Zmazanie dočasného adresára:
Tento počítač-Jednotka C-windows
Vyhľadať adresár TEMP a zmazať ho.

Vysypanie koša
To dokáže hádam každý.
rada
16.06.06,15:09
Ja ako laik neviem čo tomu bolo. Pretože ako som už písala po reštartovaní zdá sa, že funguje normálne ;) Do kedy uvidím :confused: . Moja kapacita je :
Lokálny disk (C) - celková - 19,5 GB voľné miesto - 14,8 GB
Data (D) - Lok. disk -"- - 57,16 GB -"- 57,0 GB

Kôš som si vysypala bolo tam 91 položiek.:D
M3G
16.06.06,18:50
Ja ako laik neviem čo tomu bolo. Pretože ako som už písala po reštartovaní zdá sa, že funguje normálne ;) Do kedy uvidím :confused: . Moja kapacita je :
Lokálny disk (C) - celková - 19,5 GB voľné miesto - 14,8 GB
Data (D) - Lok. disk -"- - 57,16 GB -"- 57,0 GB

Kôš som si vysypala bolo tam 91 položiek.:D

Kôš vedľa počítača si nezabudla vysypať?:D

Vážne, občas sa to windowsu stane, väčšinou pomôže reštart. Keby sa ti to opakovalo, skúsim sa na to pozrieť a zistiť, kde by mohla byť chyba.
miro_c
17.06.06,07:21
Virtuálna pamäť slúži ako dodatočná pamäť pre Windows a je to nejaké vyhradené miesto na HDD, ktoré sa nastavuje tak na 1 až 2 násobok fyzickej pamäti RAM. Tento "priestor" je na HDD uložený priamo na C:\ pod názvom "pagefile.sys". Pri spustení nejakého programu sa časť uloží do fyzickej RAM a časť do Virtuálnej pamäti. Ak je spustených príliš veľa programov, alebo niektorý z programov potrebuje príliš veľa pamäti, ktorú ale Windows nemá k dispozícii, systém zväčša reaguje hláseniami o nedostatočnej veľkosti Virtuálnej pamäti. Na samotný systém to však nemá vplyv (myslím, že sa tým nič nepokazí), ale niektoré už spustené programy môžu prestať pracovať korektne a môžu začať vypisovať vlastné chybové hlášky.

Toť moje "polopatistické" objasnenie problému.
Maruška54
25.01.08,16:30
Chcela som pridať bod ale nedá sa. Už pár dní mám taký istý problém ako sa píše v prvom príspevku. Postupovala som podľa pokynov M3G a pomohlo, takže ďakujem. Len dúfam že som toho nevymazala priveľa.
padro
25.01.08,16:51
chlap
26.01.08,21:31
http://www.microsoft.com/slovakia/atwork/getstarted/pcproblems.mspx#E6

Presne to som chcel poradiť - po inštalovaní nových windowsov je úprava virtuálnej pamäte na konštatntnú hodnotu vo veľkosti 2,5 násobku RAM-ky prvá vec, ktorú spravím.


Chcela som pridať bod ale nedá sa. Už pár dní mám taký istý problém ako sa píše v prvom príspevku. Postupovala som podľa pokynov M3G a pomohlo, takže ďakujem. Len dúfam že som toho nevymazala priveľa.

A na čistenie počítačov od zbytočných súborov už pomerne dlho a úspešne používam CCleaner - je to jednoduchšie a bezpečné ...... http://www.filehippo.com/download_ccleaner/ .... ak by si chcel niekto stiahnuť.