miska207
24.04.16,15:07
Dobrý deň. Prosím vás pred mesiacom som bola na laserovej operácií očí. Mala som okuliare -4. Dodržujem všetko čo doktorka prikázala. No ani po mesiaci nevidím. Chodím na kontroly. Dioptrie mi nenamerala. Vraj už musím vidieť. No vidím ale roztrasene. A ke jedno či do dialky alebo na blízko. Keďže som účtovníčka už mesiac chodím do práce ale pracujem s veľkými problémami. Šoférovať sa mi nedá. Viete mi poradiť či počkať alebo či hľadať pomoc inde. Keďže moja doktorka je nepríjemná a objednala ma na kontrolu až o mesiac. Ďakujem za každú odpoveď.
ivka70
24.04.16,13:44
Zaruku za operaciu nesie zariadenie a lekar, ktory ti ho robil.
Tazko ti dalsi ocny lekar urobi vysetrenie k operacii, o ktorej nema ziadne informacie ani o stave predtym ani o priebehu operacie.

Je pravda, ze cast tych operacii nemusi skoncit uplne bez dioptrii.
Informacie by ti mala dat lekarka, ktora tvoj stav sleduje.
Aj ti vysvetlit, preco sa deje to, co sa deje.
kopretinka
24.04.16,13:56
niekedy môže trvať aj pol roka,kým sa videnie ustáli............ale o tom ťa mali informovať...
miska207
24.04.16,14:03
Tak o tomto mi akosi zabudla pani doktorka povedat
miska207
24.04.16,14:09
Pani doktorka sa so mnou o mojom stave vobec nechce rozprabat. Akurat mi povie ze pockame tyzden, este pockame mesiac. O komplikaciach nic nepovedala.
kopretinka
24.04.16,18:17
pri vyšetrení pred operáciou by mal byť pacient poučený a informovaný.....pred každou operáciou sa podpisuje súhlas,aspoň niekedy sa to robilo...tam je zvyčajne uvedené,že pacient bol o všetkom informovaný,aj o možných komplikáciách...nepodpisovala si?
Ty si sa na nič nepýtala? nič ťa nezaujímalo,neguglila si?
Akože sa nechce o ničom rozprávať? Je povinná sa rozprávať,veď taká operácia nestojí pár centov! A keby to aj bolo zadarmo,aj tak je lekár povinný pacienta informovať! Tak sa nedaj odbiť,prípadne sa sťažuj nadriadenému,alebo riaditeľovi toho zariadenia.
A ak je tá lekárka nepríjemná,tak prečo si sa dala operovať u nej?Mohla si si vybrať iné pracovisko s milším personálom.
jslancik
24.04.16,18:44
podľa tebou poskytnutých info to vychádza, že ako sa do hory volá, tak sa do hory ozýva. Ak od doktorky čakáš, že po mesiaci budeš vidieť super a bude to bez komplikácii, tak to čakáš veľa. A ona ti donekonečna opakovať nebude, s čím si bola oboznámená vopred.
A ak tvrdíš, že ti vopred nik nič nepovedal, tak ti to jednoducho neverím (ibažeby ťa operovali niekde v garáži). To, že ti to povedali, ale išlo to jedným uchom dnu a druhým von, je veľmi pravdepodobné. O individuálnych výsledkoch a komplikáciách si bola tiež určite upovedomená. A podpísala si informovaný súhlas. Nevrav, že nie. To, že si ho možno nečítala, je tvoj problém. Asi všetky tieto kliniky poskytujú "doživotnú záruku", a teda sú zodpovedné za výsledok.
Do očí si kvapkáš dosť hnusné lieky (prečítaj si nežiadúce účinky, atď). Hodnotiť operáciu môžeš tak po pol roku od operácie, nie skôr. Musí sa to všetko ustáliť, dokonca mozog si musí zvyknúť na iný "signál". Odporúčam po pár mesiacoch skončiť aj s umelými slzami, osobne mi nijak nepomáhali, bez nich prestalo pálenie a pocit suchého oka.
miska207
24.04.16,19:56
Oboznamili ma ze mozu nastat komplikacie ale ze max do mesiaca bude vsetko ok. Nie ze si mam dat rezervu na cca mesiac a viac mimo pracovneho pomeru. Keby toto niekto spomenul tak sa urcite operovat nedam. A v tom co som podpisovala o komplikaciach sa nic nepise a uz vobec nie o dozivotnej zaruke.
miska207
24.04.16,20:10
A operovali vela mojich znamych a nikto nemal takyto problem. Vsetci videli cca do tyzdna normalne.
miska207
24.04.16,20:35
Podpisovala som len zmluvu. Pytala som sa na vsetko. Aj ci je mozne ze sazakrok nepodari. Kolko nemozem sportovat, malovat sa, keby sa nieco stalo ci mozem volat , pripadne prist. Googlila som no bohuzial o tom ze dva mesiase bol niekto mimo pracovneho pomeru a nemohol soferovat nikto nepisal. Asi som jedina co ma takyto problem. O zariadeni som si citala vela a na nete su len kladne ohlasy a personal bol mily kym som na tretej kontrole nepovedala ze nevidim a nemozem fungovat lebo bohuzial aj po mesiaci vidim velmi zle. A je jedno ci do dialky alebo na blizko. Doktorka nato zareagovala vetou ze to nie je mozne a mam prist o mesiac. Na otazku akomam takto fungovat mi neodpovedala.
kopretinka
25.04.16,12:24
hm,tak to ti neodpoviem ani ja......ja by som odtiaľ neodišla,ak by som fakt nevidela...musíš len počkať,ako sa to bude ´dalej vyvíjať....
ivka70
25.04.16,16:43
Kazdy organizmus je iny a kazdy inak znasa ci operaciu ale o liecenie samotne.
buchač
25.04.16,16:54
ivka70 (Dnes 19:43) Kazdy organizmus je iny a kazdy inak znasa ci operaciu ale o liecenie samotne.
=======================
Nevysvetlíš.....;)