sunny2312
24.04.16,16:40
Potrebovala by som poradiť. Dňa 29.2.2016 som dala výpoveď s dvojmesačnou výpovednou lehotou.,30.4.2016 končím. Šéf mi výpoveď podpísal, ale veľmi neochotne. Od 1.4. som začala čerpať dovolenku(celý mesiac) , ktorú som nestihla vyčerpať minulý rok + mi nabehla aj za tento rok pomerná časť. Šéf mi ju teraz zrušil, s tým že ten čo som mu odovzdala agendu to nestíha robiť. Z iných zdrojov som sa dozvedela, že šéf ma nebude chcieť pustiť, dokonca mi ešte nevyplatil výplatu, všetkým zamestnancom už výplatu dal, len mne ešte nie. Moja otázka je či potrebujem mať aj iné skončenie pracovného pomeru okrem toho čo som ja dala a ktoré mám podpísané. Tak isto čo ak mi nebude chcieť dať potrebné papiere aby som sa mohla ísť zaevidovať. Aké kroky by som ešte mala podniknúť? Ak by som išla na marodku normálne mi skončí pracovný pomer toho 30.4.? Nie že by som s tým chcela nejako "vypiecť" celý víkend som preležala s teplotami, ktoré som chytila od dcér, ktoré už týždeň boli choré a chodila som s nimi po lekároch a pohotovostiach.
Tweety
24.04.16,14:43
Tvoj PP skončí uplynutím VD. Nevyčerpanú D má povinnosť preplatiť , rovnako ako odovzdať zákonom stanovené doklady z trvania PP.
sunny2312
24.04.16,14:46
Ďakujem.
Xanti
24.04.16,16:26
A doplním, ak ti výplatu nevyplatí, navštív políciu a daj podnet na trestné stíhanie z dôvodu nevyplatenia mzdy a časti mzdy ... ak ti zadržiava výplatu ale až po skončení PP ak nedostaneš marcovú vyplatenú tak hned 2.5. chod na políciu.