IvetaH
25.04.16,07:25
Pôvodná faktúra bola za prenájom auta za marec vydaná 1.3.2016 s dátumom dodania 1.3.2016. Teraz mi doručili dobropis- daňový doklad na opravu základu dane v plnej výške, dátum vystavenia 12.4. a dátum dodania 31.3.2016.
Najskôr som si zaúčtovala do marca, že do 30 dní, ale teraz nad tým rozmýšľam, či to nemá byť už zahrnuté do apríla, keď dátum vystavenia je až 12.4.
Tweety
25.04.16,05:27
Dobropis účtujeme dátumom vyhotovenia.
Platí § 25
(3) Rozdiel medzi pôvodným základom dane a opraveným základom dane a rozdiel medzi pôvodnou daňou a opravenou daňou sa uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom sa vyhotovil doklad o oprave základu dane, a pri oprave základu dane pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu alebo pri dodaní tovaru alebo služby, keď je povinný platiť daň nadobúdateľ tovaru alebo príjemca služby,rozdiel sa uvedie v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom nadobúdateľ tovaru alebo príjemca služby obdržal doklad o oprave základu dane. Ak sa pri oprave základu dane nevyhotovuje doklad o oprave základu dane, uvedie sa rozdiel medzi pôvodným základom dane a opraveným základom dane a rozdiel medzi pôvodnou daňou a opravenou daňou v daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie, v ktorom nastala skutočnosť, ktorá má za následok opravu základu dane.
Orsz
25.04.16,10:14
Ak to máte prijatý dobropis, tak ako píše Tweety, tak v zdaňovacom období kedy bol vyhotovený doklad - teda 4/2016. Po správnosti by dobropis dátum dodania ani nemal obsahovať, ale mal by byť len dátum vyhotovenia. v KV DPH sa dátum aj tak neuvádza ... takže oni to dali do 3/2016 lebo to potrebovali "vystornovať" ešte v marci ... podľa mňa vška v praxi aj odberateľ si to dá podľa toho dátumu a dá to tiež v marci.
IvetaH
25.04.16,16:29
Máš pravdu, je to tak.