tomas158
25.04.16,17:56
Ahojte, chcel by som si v budúcnosti založiť s.r.o, bohužial na danú činnosť ktorú plánujem prevádzkovať nemám výučný list preto nezískam remeselnú živnosť. Je možné určit však zamestnanca ktorý bude zodpovedný vedúci. Chcem sa spýtať ako v tomto prípade postupovať. Mám si najprv založiť s.r.o na volnú živnost a ako s.r.o zhánať zamestnanca ktorý bude zodpovedný vedúci a následne požiadať o remeselnú živnosť ? Alebo mám hladať zamestnanca ako fyzická osoba a až ked ho najdem spolu sním založiť s.r.o už rovno na remeselnu živnosť ?
sroservis
17.05.16,20:16
Dobrý deň,

praktickejšia a lacnejšia je druhá možnosť,t.j. ešte pred registráciou s.r.o. nájsť osobu, ktorá sa stane Vašim zodpovedným zástupcom, s tým, že pracovný pomer jej vznikne k určenému budúcemu dátumu (k rovnakému dátumu dáte následne zapísať s.r.o. do obchodného registra) a zároveň zamestnanca prihlásite do jednotlivých poisťovní.

Ak si zvolíte prvú možnosť, budete po vzniku s.r.o. jednak ohlasovať novú remeselnú živnosť a jednak tento nový predmet podnikania by ste mali dať zapísať do obchodného registra, čo bude predstavovať nové zmenové registrové konanie zaťažené súdnym poplatkom.

S pozdravom Sroservis