Daduľa
17.06.06,07:58
Dobrý deň!
Začíname predávať tovar cez reg.pokladňu. Ja by som potrebovala poradit, ako začať s jej účtovaním.
Účtujeme v PU. Mám hlavnú pokladňu na analytike a teraz na ERP si urobiť novú analytiku a tam účtovať? Trzby budeme odvádzať na bežný účet.
A ako zaúčtovať úhradu faktúry hotovosťou z reg.pokladne? a este ked klient bude platit bankovou kartou a táto úhrada príde na BU az za 2 dni.
Mám účtovať denne o tržbách?? Budú asi dosť vysoke.
Ked napr. Predáme pivo aj s fľašou, aj fľaša ide do tržby alebo sa účtuje ako nejaký vratný obal??
Poradte prosím!!!!!!!!!!!!!!!!
KEJKA
17.06.06,06:21
skus http://www.porada.sk/showthread.php?t=12671&highlight=ERP
veľmi sa mi nepodarilo najst ine vystižné témy, rýchlejšie bude asponskratkou odpovedať :

a ERP si urobiť novú analytiku a tam účtovať? Trzby budeme odvádzať na bežný účet. nova analytika 211.2/604, 343 denná tržba
261 / 211.2 odvod
A ako zaúčtovať úhradu faktúry hotovosťou z reg.pokladne?
ak je to faktúra, tržby netreba dávať cez ERP - vystav len PPD do hlavnej pokladne a napíš úhrada faktury 211/311

klient bude platit bankovou kartou ERP sa dá nastavit na príjem platobných kariet, potom sa zaúčtuje nar. 211.7 / 604, 343
211.7 - platobné karty (sú to rovnocenné platobné prostriedky ako peniaze), na základe aviza z banky sa zúčtuje napr. 261/211.7 očakávaná hotovst a 568/211.7 poplatky banky.
a táto úhrada príde na BU az za 2 dni. z BV sa vyrovná 221/261
(prípadne poplatky sa m§žu zúčtovcať až tu. Je tu alternatívne možnosť vynechať 261.

Mám účtovať denne o tržbách?? Budú asi dosť vysoke. ÁNO

Ked napr. Predáme pivo aj s fľašou, aj fľaša ide do tržby alebo sa účtuje ako nejaký vratný obal?? Fľaša je tovar
Jana Acsová
17.06.06,06:31
Niekedy fakt vzniknú na Porade perfektné diskusie:
http://www.porada.sk/t9368-tovanie-trby-na-zklade-erp.html
Daduľa
17.06.06,09:24
Ste super, velka vdaka!!!!!!
Takze ked nám dodávateľ dovezie pivo a na faktúre mám zvlášť pivo, zvlášť fľaše, a zvlášť prepravky.
Zaúčtujem:
Pivo+fľaše ako tovar 504/321
a prepravky/bedne potom ako???
este prosím!!!
Naozaj velmi dakujem!!!!
A ked predam pivo aj s fľašou takl to bude 211/604???
Jana Acsová
17.06.06,10:25
Daduľa
19.06.06,05:35
Dakujem, uz mi to je jasne, este dodatok treba ku trzbám každodenným z ERP a výberom a prevodom na BU vystavovať pokladničné bločky??
Výdavkové a príjmové?
Paula
19.06.06,05:44
Dakujem, uz mi to je jasne, este dodatok treba ku trzbám každodenným z ERP a výberom a prevodom na BU vystavovať pokladničné bločky??
Výdavkové a príjmové?
Na základe príjmových a výdajových dokladov zaúčtuješ pohyb medzi pokladňou a účtom - takže vystaviť ich treba. Tržbu môžeš účtovať na základe vystavenia príjmového dokladu každý deň (na základe dennej uzávierky), resp. úhrnom raz mesačne (na základe mesačnej uzávierky).