IvetaH
26.04.16,07:24
Včera som podala dodatočný kontrolný výkaz za január 2016 ale DPH k nemu som už nepodala, lebo som si uvedomila, že nemám ešte všetko. A následne som podala znovu dodatočný KV aj s dodatočným DPH tak ako to má byť.
Dnes ukladám papiere a uvedomila som si, že to teraz nebude správne, lebo novopodaný dodatočný KV obsahuje aj údaje, ktoré už obsahoval prvý dodatočný KV. Najlepšie by bolo zrušiť celkom ten nesprávne podaný, len neviem ako ači je to vôbec možné.
ivka70
26.04.16,05:25
Nie ,musis podat ten novy ako dodatocny k tomu dodatocnemu predchadzajucemu, nemozes opakovat ite iste udaje v nom, ak ich najskor "nestornujes"
IvetaH
26.04.16,06:32
Je mi jasné, že tie 2x pridané záznamy zruším dodatočným. Ale neviem ako dať záznam:
v riadnom KV FAč3 suma 100 €
v dodatočnom KV FAč3 suma 100 € - zrušenie záznamu
v dodatočnom KV FAč3 suma 100€ - zrušenie záznamu - to teda neviem, čo rušil, keď tam už žiadny záznam nebol. Lepšie povedané, dala som zrušiť už neexistujúci záznam. A teraz neviem, či mám dať FAč3 suma 100€ pridanie záznamu?
Hotová veda.
ivka70
26.04.16,06:38
Predstav si to tak, ze riadny spolu s dodatocnym dali dokopy novy, ktory teraz ides upravovat.
Cize to, co si rusila prvym DKV uz v druhom DKV nerusis, lebo to uz tam nie je.
IvetaH
26.04.16,09:40
Ivka, na daňovom mi nevie poradiť a call centrum má sústavne obsadené. PLs, ak vieš, napíš mi ako opraviť ten 2x zrušený záznam. Lebo aj keď si to kreslím, tak neviem, či dať znovu zrušenie záznamu keď už bol 2x zrušený alebo čo tam dám.
Ďakujem
Orsz
26.04.16,18:41
ja by som napísala sprievodný list na DU cez všeobecné podanie - a požiadala ich takýmto spôsobom, aby ten predchádzajúci dodatočný KV DPH stornovali, lebo bol mylne zaslaný nedokončený - aj by som uviedla prípadne číslo podania, aby bolo jasné presne ktorý. Malo by to takto stačiť.
IvetaH
28.04.16,07:48
Ďakujem. Si predstav, že na pobočke nevedeli, dali mi číslo na coolcentrum, tam mi povedali nech napíšem, tak som napísala a cca asi o 3 hodiny mi prišiel z colcentra " metodický pokyn", ktorý mám od kedy bol vydaný. Všetci si splnili svoje povinnosti a mne tak či tak ostal problém na stole a zabité dopoludnie.
Nakoniec som sa zamyslela na odpoveď ivka70 a vyriešila som to tak, že 2x zrušený záznam som dala znovu ako novy záznam a teraz mám vlastne pôvodný KV a dnes dám len zrušiť riadky ktoré boli akoby 2x.
A takto to funguje.
Orsz
29.04.16,05:31
No tak naozaj by mohli vymyslieť aj možnosť stornovať dokument.