Lado1982
26.04.16,12:25
Vie mi niekto poradiť či ešte stále platí,že ked mi odoberú vodičák za priestupok spáchaný v ČR či mi ho odošlu na SK a tu mi ho vrátia.VP mi bol odobraný za trávu

:(:eek:
misoft
26.04.16,11:25
A tou trávou - to sa chváliš, aký si "frajer", jazdiť nahúlený?
Inak VP zašle z Čiech polícia na DI, kde bol vydaný.
U nás síce ho nemáš odobratý, ale počítaj s tým, že si na teba policajti dobre posvietia.

Ja osobne by som ti ho i tu na Slovensku odobral....
Takí, ako ty - za volant nepatria (a potom sa denne ukazujú "frajeri", ktorí dofrajerovali...)
buchač
26.04.16,11:35
Vie mi niekto poradiť či ešte stále platí,že ked mi odoberú vodičák za priestupok spáchaný v ČR či mi ho odošlu na SK a tu mi ho vrátia.VP mi bol odobraný za trávu
Rozhodnutie Súdneho dvora EÚ je záväzné pre všetky súdy v členských krajinách pri posudzovaní podobných prípadov. V praxi to znamená asi toľko, že Slovákom v zahraničí alebo cudzincom u nás hrozí dočasné anulovanie vodičského oprávnenia, ak spáchajú priestupok, pre ktorý zákon tento trest umožňuje.

Motoristi si nemusia dlho lámať hlavu nad tým, za ktoré priestupky táto sankcia hrozí. Sú to vždy tie najzávažnejšie. Napríklad, rakúski policajti berú vodičské preukazy za prekročenie rýchlosti o viac ako 40 km/h v obci a o 50 km/h mimo obce, ich nemeckí kolegovia už pri 30 km/h v obci a 40 km/h mimo obce. A keďže alkohol a omamné látky sú problémom v celej Európe, nezávisle od povolenej tolerancie jednoznačne za volant nepatria. Na Slovensku ani nikde inde.
-----------------------------
Podľa zákona o premávke sa vodičské oprávnenie odoberie tomu, kto

- stratil odbornú spôsobilosť
- stratil zdravotnú alebo psychickú spôsobilosť
- nepodrobil sa nariadenému preskúšaniu odbornej spôsobilosti alebo preskúmaniu zdravotnej a psychickej spôsobilosti
- nepreukázal, že sa v určenom rozsahu a v určenej lehote podrobil doškoľovaciemu kurzu
- nepodrobil sa nariadenému preskúmaniu zdravotnej spôsobilosti vo vzťahu k závislosti od alkoholu, inej návykovej látky alebo liečiva alebo odbornému poradenstvu
- v priebehu posledných piatich rokov trikrát poruší pravidlá cestnej premávky, v ktorého dôsledku vznikne dopravná nehoda s následkom na živote alebo zdraví
- v priebehu posledných piatich rokov dvakrát poruší pravidlá cestnej premávky požitím alkoholu alebo inej návykovej látky alebo sa odmietne podrobiť vyšetreniu na ich zistenie
-----------------------
Poznámok sa radšej zdržím..........
draik
26.04.16,16:09
§ 95 Vydanie vodičského preukazu
(3) Za vodičský preukaz zadržaný v cudzine alebo zadržaný podľa § 71 možno vydať nový vodičský preukaz po preukázaní pominutia dôvodov jeho zadržania; žiadateľ o vydanie vodičského preukazu náhradou za vodičský preukaz zadržaný v cudzine je povinný predložiť informáciu štátu, ktorý vodičský preukaz zadržal, spolu s jej osvedčeným prekladom do štátneho jazyka.