duficek
17.06.06,12:31
SZCO ma zamestnanca so sukromnym autom. zamestnanec v ramci pracovnych povinnosti pouzije svoje sukromne auto na nakup kancelarskych potrieb, vybavovanie na uradoch a podobne....

1 - je toto povazovane za pracovnu cestu s narokom na nahradu za PHM+6,20 Sk/km ?

2 - zamestnanec bude taketo jazdy evidovat knihou jazd. je potrebne na kazdu jazdu nejaky cestovny prikaz, alebo staci ta kniha?

3 - je nutne za takto vyuzivane vozidlo zaplatit cestnu dan, moze tuto dan zaplatit zamestnavatel za zamestnanca a dat si ju do nakladov?

4 - v JU sa vyuctovana pracovna cesta zauctuje ako rezia? je mozne si uplatnit DPH z PHM?

5 - vyplatene peniaze zamestnancovi sa priratavaju k jeho hrubej mesacnej mzde?

budem vam vdacny za odpovede, po x hodinach prehladavania som nenasiel uspokojivu odpoved, vela tem bolo s rokom 2004, takze predpokladam neaktualnost. nehovoriac o desiatkach tem, ktore som prebehol po zadani "cestovne nahrady sukromne auto"
Pepa
17.06.06,13:02
SZCO ma zamestnanca so sukromnym autom. zamestnanec v ramci pracovnych povinnosti pouzije svoje sukromne auto na nakup kancelarskych potrieb, vybavovanie na uradoch a podobne....
1 - je toto povazovane za pracovnu cestu s narokom na nahradu za PHM+6,20 Sk/km ? - áno /priemerná spotreba PHM, nie bločky/

2 - zamestnanec bude taketo jazdy evidovat knihou jazd. je potrebne na kazdu jazdu nejaky cestovny prikaz, alebo staci ta kniha? - cestovný príkaz

3 - je nutne za takto vyuzivane vozidlo zaplatit cestnu dan, moze tuto dan zaplatit zamestnavatel za zamestnanca a dat si ju do nakladov? - nie

4 - v JU sa vyuctovana pracovna cesta zauctuje ako rezia? je mozne si uplatnit DPH z PHM? - réžia áno, pohonné hmoty zamestnávateľ neúčtuje a neuplatňuje DPH

5 - vyplatene peniaze zamestnancovi sa priratavaju k jeho hrubej mesacnej mzde? - nie neprirátavajú - nie je to mzda

budem vam vdacny za odpovede, po x hodinach prehladavania som nenasiel uspokojivu odpoved, vela tem bolo s rokom 2004, takze predpokladam neaktualnost. nehovoriac o desiatkach tem, ktore som prebehol po zadani "cestovne nahrady sukromne auto"
Odpovedám farebne:)
Ale pozri čo je pracovná cesta :


1. Pracovná cesta podľa tohto zákona je čas od nástupu zamestnanca na cestu na výkon práce do iného miesta, ako je jeho pravidelné pracovisko (odsek 3), vrátane výkonu práce v tomto mieste do skončenia tejto cesty. Pracovná cesta podľa tohto zákona je aj cesta, ktorá trvá od nástupu osoby uvedenej v § 1 ods. 2 na cestu na plnenie činností pre ňu vyplývajúcich z osobitného postavenia vrátane výkonu činností do skončenia tejto cesty.

2. Pravidelné pracovisko podľa tohto zákona je miesto písomne dohodnuté so zamestnancom. Ak také miesto nie je dohodnuté, je pravidelným pracoviskom miesto výkonu práce dohodnuté v pracovnej zmluve alebo v dohodách o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru. Ak ide o zamestnancov, ktorým častá zmena pracoviska vyplýva z osobitnej povahy povolania, možno ako pravidelné pracovisko dohodnúť aj miesto pobytu.3) Ak má zamestnanec na základe dohody o vykonaní práce výkon práce v mieste mimo miesta pobytu, môže s ním zamestnávateľ v tejto dohode dohodnúť, že mu poskytne i pri ceste z miesta pobytu do miesta výkonu práce a späť náhrady ako pri pracovnej ceste.
duficek
17.06.06,13:26
velmi pekne dakujem za skoru a vysvetlujucu odpoved.
vdaka baby :)
duficek
17.06.06,14:15
neda mi, este jedna upresnujuca drobnost k bodu 5:
zamestnanec ma povedzme 7 jazd za mesiac, podla cestovnych prikazov urobim ku koncu mesiaca jeden suhrnny vydavkovy pokladnicny doklad.
spravne?
Zita5
17.06.06,14:24
neda mi, este jedna upresnujuca drobnost k bodu 5:
zamestnanec ma povedzme 7 jazd za mesiac, podla cestovnych prikazov urobim ku koncu mesiaca jeden suhrnny vydavkovy pokladnicny doklad.
spravne?

Na konci mesiaca spravíš jeden cestovný príkaz a ten vyplatíš jedným VPD.Nie je podmienkou vypracovať na každú cestu resp.deň jeden CP,stačí mesačne .
duficek
17.06.06,14:29
tak dakujem este raz
duficek
26.06.06,07:12
mal by som este jednu otazku. tie vyplatene nahrady, zdanuju sa nejako? uvadzaju sa v DP, alebo je prijem zamestnanca oslobodeny od dane?
sgm
26.06.06,07:17
Náhrady za cestovné nie sú zdaniteľným príjmom zamestnanca.
Bea
duficek
26.06.06,07:58
dakujem, hadam to uz mam cele zmaknute :)
MartinkoK
11.07.06,07:27
mam otázku idem prvý krát robiť vyúčtovanie použitia súkromného vozidla na služobné účely. 60 km, náhrada PHM 186,48 Sk a k tomu prirátam 60 x 6,20 Sk. Toto mám vyplatiť zamestnancovi?
duficek
11.07.06,07:35
mam otázku idem prvý krát robiť vyúčtovanie použitia súkromného vozidla na služobné účely. 60 km, náhrada PHM 186,48 Sk a k tomu prirátam 60 x 6,20 Sk. Toto mám vyplatiť zamestnancovi?
ak ratas so spravnou spotrebou podla TP tak ano.
Daska
23.03.13,18:35
Dobry den,
nadviazem na tuto temu, aj ked je pomerne stara.

Mam dotaz ohladne DzMV.
Zamestnanec bol vyslany na sluzobnu cestu, napriek tomu, ze sa zo zamestnavatelom nedohodol pouzil svoje sukromne auto (resp. auto, kde v TP je zapisany ako majitel svagor zamestnanca). Na ake cestovne nahrady ma zamestnanec? Podlieha toto auto DzMV?

Dakujem