stefaneli1
26.04.16,16:41
zdanuje sa odstupne a preplatena dovolenka? za kolko mesiacov mam narok na odstupne ked som odpracoval v org.viac ako 5 rokov a menej ako10.chcel by som podat na predelenie na inu pracu na zaklade lek.posudku zo zdrav.dovodov.ked ma zamestnav.nepreradi tak mam narok na odstupne popripade okamzite ukoncim prac.pomer zo zdrav.dovodov.nahradna praca musi byt adekvatna kolektivnej zmluve.aj keby som ju odmietol tak sa to nepovazuje za hrube porusenie prac.discipliny.mne sa len jedna o tie dane.
Tweety
26.04.16,14:42
Zdanuje. A vznikol ti vôbec nárok?:Ako končí PP? Dopln, bez týchto údajov, nie je možné zodpovedať. Po tvojom doplnení § 69(4) Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov.
veronikasad
26.04.16,15:00
Ako dopadlo ukončenie prac.pomeru po návrate z PN ?

http://www.porada.sk/283644-dovolenka-post2851626.html#post2851626
ivka70
26.04.16,15:50
pri okamzitom skonceni PP ak ta zamestnavatel do 15 dni nepreradi na inu pracu nevznika narok na odstupne, ale narok na 2 mesacnu nahradu mzdy.
Preplatena dovolenka aj nahrada mzdy (aj odstupne) sa zdanuju aj sa platia odvody z nich.