daja
27.04.16,08:01
Niektorým zamestancom vznikli nedoplatky z RZD vo výške 0,04 eur. Tieto nedoplatky neboli zamestnancom zrazené, nakoľko si neuplatňovali daňový bonus ani 2 % z dane. Zahŕňajú sa tieto nedoplatky aj do mesačného prehľadu o zrazených preddavkoch do riadku 2....? Ak áno, ako potom vysporiadam tieto rozdiely v účtovaní miezd (vzniká rozdiel na účetu 342). Ďakujem
Kristina27
27.04.16,07:06
342 ti musí sedieť, ak si ich nezrazila zamestnancovi, neodvádzaš ani štátu, v tlačive RZD by si mala mať na r. 18 nulu.
daja
27.04.16,07:23
áno nezrazila som, v r. 18 RZD je uvedená 0... asi mám blbý program na mzdy, lebo ten mi ťahá do mesačného prehľadu do riadku 2 aj tieto nízke nedoplatky , a potom mi to nesedí. (Aj keď v návode na vyplnenie prehľadu je uvedené k r. 2, že sa tam uvádzajú zrazené nedoplatky (a vrátené preplatky) , takže logicky by to tam nemalo byť, keďže neboli zamestnancovi zrazené. ) ĎAKUJEM
Kristina27
27.04.16,07:33
Ja robím prehľady priamo na stránke FS, ja si neťahám zo mzdového programu, lebo "chcem tomu rozumieť" a tým pádom sa riadim aj poučením a §-mi.