mareqek
27.04.16,10:46
Zdedil som po rodičoch záhradu na ktorej by som si chcel postaviť RD. K pozemku nevedia žiadna oficiálna prístupová cesta. Je za pozemkom ale trávnatá (poľná) cesta o šírke cca 4m a dlhá cca 50 m kde sa potom napája na asfaltovú cestu. Zaujímalo by ma či je šanca že dostanem stavebné povolenie na stavbu domu ? A či by sa dala nejako tá poľná cesta urobiť ako oficiálna ? A je v tom menší háčik, cca 5-10 metrov, súvisle vedľa tej cesty vedie vysoké napätie. Ďakujem za odpoveďe.
bodliak
27.04.16,09:36
Územný plán počíta s výstavbou ? Intravilán / extravilán ?
Kto je majiteľom pozemku, po ktorom inde prístupová cesta ?
Je tvoj pozemok v ochrannom pásme - aké vysoké napätie ? Je rozdiel 22kV a 440kV...
mareqek
27.04.16,09:50
Pravdepodobne nepočíta s výstavbou a skôr si myslím ze je to extravilán pretože je to cesta dlhá cca 150 metrov a z oboch strán sú pozemky na ktorých ležia rodinné domy ale smerom k tej polnej ceste sú záhrady tých pozemkov. Majiteľom cesty je obec a napätie je 22 kV.
Chobot
27.04.16,09:59
Kvalifikovanú odpoveď ti dajú len na miestnom stavebnom úrade. My tu môžeme len hádať, či hodiť si kockou, či ti dajú alebo nedajú povolenie. Je tam veľa fkatorov, ktoré to ovplyvňujú, je škoda času ich rozpisovať.
bodliak
27.04.16,10:50
22 kV má ochranné pásmo 10m od vedenia.
draik
27.04.16,13:30
Ak prístupovú cestu postavíte na svoje náklady (predpoklad vlastníctva pozemku pod ňou alebo dohody s majiteľom pozemku), získate všetky príslušné povolenia, šancu máte. Bude to však beh na dlhé trate, najmä, ak pre dané územie územný plán s výstavbou nepočíta.