Laruska
27.04.16,11:34
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť v takej veci, ktorá sa týka Spotrebiteľského centra, ktorého riaditeľom je Miroslav Antoňák. Ešte v decembri 2015 som reklamovala tovar v jednom e-shope, ktorý mi oznámil, že peniaze mi vráti len na účet a nie peňažnou poukážkou. Keďže v tom čase som bankový účet nevlastnila. obrátila som sa na SC s otázkou, ako mám postupovať. Pán Antoňák mi "poradil", aby som tie peniaze - 30,- Eur dala poslať na ich účet /napísal mi jeho číslo a všetko k tomu potrebné/ a on mi ich po pripísaní na účet pošle poštovou poukážkou. Nemala som dovod mu neveriť, keďže sa aj v médiách prezentuje ako ten, kto chráni a háji záujmy spotrebiteľov, tak som tak aj urobila.Doteraz márne čakám na peniaze a to už bude 5 mesiacov. Nereaguje ani na maily, telefón nedvíha, neviem už čo mám robiť. Aj keď nejde o veľkú sumu, tu ide o princíp a nemienim mu tie peniaze nechať. Obrátila som sa už dvakrát aj na ŠOI ale mi neodpovedali. Prosím preto o radu ako mám ďalej postupovať. Ďakujem za každú odpoveď.
bodliak
27.04.16,09:38
A nikto z rodiny nemal účet ? Blbosť je nekonečná.
ivka70
27.04.16,09:44
Zalozenie uctu zadarmo trva asi tak 10 minut, mozno menej.
To sa ti trochu predrazi.
S 30 EUR sa rozluc, poslala si im ich dobrovolne, sama si sa tak rozhodla.
Ze ti ich nechcu poslat? Preco by to robili?
Chobot
27.04.16,09:57
A máš dostatočné dôkazy o tom všetkom, čo tu tvrdíš? Napr. komunikáciu s p. Antoňákom, kde ti navrhuje ten účet, potvrdenie e-shopu, že poslali peniaze na ten účet, ktorý si uviedla a pod.?
Oliwa
27.04.16,09:58
Ber to ako poplatok za školenie o finančnej gramotnosti. Určite to neboli vyhodené peniaze, lebo máš poučenie na celý život. Síce za 30 evri, ale mnohí zaplatili oveľa viac...
To Ti niekto dá číslo účtu a Ty povieš tretej osobe /e-shopu/, aby mu poslali 30 €? Ako vieš, že to bol účet p. Antoňáka, resp. "ich" účet? A keď si si objednávala ten tovar z e-shopu, nepozrela si si ich podmienky /vrátane vrátenia peňazí v prípade vrátenia tovaru/???
jslancik
27.04.16,10:33
Laruška, dobre si rozmysli, či nie je nevhodné uvádzať takéto konkrétne obvinenia či ohovárania. Aby si nebola náhodou žalovaná za takéto činy.
A ako vždy, veci nikdy nie sú tak, ako ich prezentuje jedna strana. Jednoducho neverím, že by riaditeľ konkrétnej firmy urobil taký jasný "podvod" pre 30€. Bolo by prospešnejšie, keby si povedala celú pravdu a iba pravdu.
Neodpovedanie z SOI má tiež veľkú výpovednú hodnotu.
Chobot
27.04.16,12:16
Písala si mi v súkromnej správe, že áno. Tak potom môžeš skúsiť podať návrh na vydanie platobného rozkazu za neoprávnené obohatenie. Bude ťa to stáť 17,50 EUR, ale to ti potom zaplatí odporca. Ja som sa takto súdil o 50 EUR, nakoniec odporca musel zaplatiť aj s trovami cez 150 EUR.

Len je otázne, či si ten návrh na plat. rozkaz dokážeš spísať sama, lebo ak to necháš napísať právnikovi, tak za tú službu zaplatíš viac, než z toho získaš.
mareko
27.04.16,12:45
Mne sa tiež dáko nezdá, že by pre 30 € si robil hanbu človek verejne známy. Možno mu tie peniaze ani neposlali ...Laruska, máš to preverené, že ich na 100 % dostal alebo si to iba myslíš, prípadne to iba "e-shop" povedal ?
Laruska
27.04.16,13:14
Ďakujem ti za odpoveď, je to presne tak ako som to napísala, mne tiež nejde do hlavy, že taká verejne známa osoba takto postupuje. Práve preto som mu doverovala a urobila to, čo som urobila. Nikdy by mi nebolo napadlo, že to takto skončí. Veď pomohol už toľkým ľuďom, tak neviem prečo sa toto stalo. Ešte v januári sa mi podarilo s ním telefonicky hovoriť, povedal, že je mimo Bratislavy a už nestíha ísť na poštu ale že na druhý deň mi peniaze pošle. Odvtedy sa mu márne pokúšam dovolať a ako som už uviedla na maily neodpovedá ani ako súkromná osoba ani ako SC. Neviem, ako to aj majú v účtovníctve, keď tie peniaze na ich účet poslali na moje meno. Ako to vobec zaúčtovali, neviem ...
sito
27.04.16,13:39
Takže, keď človek v dobrej viere uverí a vykoná, nejedná sa podvod, že? Ako to kresťanská vrchnosť požaduje? Moja vina, moja vina, moja vina, moja preveliká vina.
ivka70
27.04.16,13:40
Ale ide o podvod, ale vymoct 30 eur je niekedy tazsie ako vymoct pozicany milion
Laruska
27.04.16,14:36
Myslím, že k tomuto sa netreba vyjadrovať. Keby som k tomu nemala dokumentáciu, tak asi verejne nebudem hovoriť, o koho ide. Práve preto som zverejnila meno, pretože je verejne známy a možno by sa vyjadrili tí, ktorí majú nejakú skúsenosť s ním, či už pozitívnu alebo negatívnu.
Laruska
27.04.16,14:38
Keď nevieš poradiť /o čom porada je/ a nevieš podrobnosti, tak sa prosím zdrž nevhodného komentára.
sito
27.04.16,15:16
No vieš ivka, niekto za tretiu čokoládu a niekto za tri kukurice, niekto za piva basu, dostane ju. Na tri roky s možnosťou predĺženia na neurčito, že? Ale, 30 € ...
Oliwa
28.04.16,06:14
Laruška, peniaze na ich účet nemohli poslať na Tvoje meno, keďže majiteľom účtu nie si Ty. Tvoje meno mohli uviesť v lepšom prípade akurát tak v poznámke pre prijímateľa. Sorry, ale Ty tomu naozaj veríš, ak Ti niekto povie v januári do telefónu, že nestíha ísť na poštu? V nedeľu máme už máj... Ako vieš, že si hovorila práve s dotyčným? Účtovníctvo Ťa trápiť nemusí... Možno to zaúčtovali ako "dar" alebo sponzorský príspevok... Čo pochybujem, lebo oveľa pravdepodobnejšie je, že si to poslala na súkromný účet fyzickej osoby, ktorá si účtovníctvo nevedie...
Oželej tých 30 € a energiu venuj radšej spôsobu, ako ich niekde zarobiť, než sa pokúšať vymôcť nevymožiteľné.
Oliwa
28.04.16,06:30
Akú dokumentáciu máš na mysli?
Chobot
28.04.16,06:43
Vieš jednoznačne preukázať, že to bolo poslané a že to má na účte? Mail od e-shopu, že to poslali na účet xxxx nestačí. Môže klamať aj e-shop. Musela by si mať potvrdenie od banky, že suma XXX bola pripísaná na účet číslo xxxxx. Alebo výpis z účtu e-shopu, kde by bola tá položka s uvedeným protiúčtom.
Oliwa
28.04.16,07:12
A banka jej také potvrdenie o cudzom účte samozrejme nedá... Preto som sa jej vyššie pýtala, akú dokumentáciu má na mysli... Lebo k tomu, čo v tomto prípade dokumentáciou je /výpisy z účtu "odosielateľa" a "prijímateľa"/, sa nemá šancu dostať... Nehovoriac o tom, že aj keby nááááhoodou dostala banka pokyn zo súdu, že má také potvrdenie alebo výpis vydať, tak banka/banky si tiež zapýtajú za jeho vydanie podľa svojho sadzobníka... čo môže byť aj 10 eur, v prípade 2 bánk aj 20 eur... radšej nepokračujem, končím, nie je o čom...
mareko
28.04.16,09:33
Oliwa, presne si to napísala. Ktovie, kto s ňou hovoril v telefóne, a na čí účet boli (ak naozaj boli) peniaze poslané. Mali sme rovnaké otázky, no odpoveď na ne nebola adekvátna...
Laruska
28.04.16,15:38
Všetky vaše príspevky sú urážky namierené proti mne. Samozrejme, že mám vierohodné dokumenty o tom, že bola platba zaslaná na účet SC, aj to, že bola prijatá, takžiež aj to, že som hovorila s riaditeľom SC. Teraz už viem, že podobné skúsenosti majú s týmto SC aj iní /o čom mám tiež písomné doklady/. Ľutujem, že som to sem vobec dala, pretože od porady som očakávala rady a nie posmešky a urážky. Prosím, viac sa k téme už nevyjadrujte, pretože vobec neviete o čom hovoríte. Možno by stačilo, keby ste sa pozreli na ich stránku a vytočili číslo telefónu, ktoré majú tam uvedené a pochopili by ste. Ďakujem.
slnecnica3
28.04.16,16:36
Laruska...je to smutne, ale tu ti nikto nepomoze, tu ta len osmeju. Aj ja som tu hladala pomoc, ked som surne potrebovala nieco zistit, nikto neporadil, ale kazdy mal blbe komentare.
Chobot
28.04.16,19:44
Však som ti poradil. Ak máš dôkazy, tak sa s ním súď. Iná rada neexistuje.
branislavp
29.04.16,02:37
Každá finančná transakcia sa dá vystopovať-vyzistiť a aj dokázať, keď nejde o platbu z vrecka do vrecka.
V Tvojom prípade, aj keď nejde o horobilnú sumu, by som poradila toto dať do médií, napr. aj do vysielania denných správ, do televízie, do rádia. Ale samozrejme musíš to mať preukázateľné, teda zdokladované to, čo sa Ti stalo.
Ak je takýchto prípadov na SC viac, spoj sa s ostatnými poškodenými a podajte tento prípad na políciu, prokuratúru.
jslancik
29.04.16,03:58
Laruska, ale my ta nevysmievame. Radime ti, aby si predisla zbytocnym problemom. Napr. mne nejde stale dokopy, ze osoba, ktora vue posudit relevantnost dokazov, si pyta radu volakde na fore. Taka osoba musi vediet, co dalej s takymi dokazmi.
Skus nam prosim povedat, v com spociva relevantnost kazdeho tvojho dokazu. Nech si to ujasnime. Napr. ze mailova komunikacia je podpisana el. podpisom, alebo
ze telefonaty mas nahravane z upozornenim na nahravanie a on je v nich jednoznacne identifikovany. Alebo neviem, ake mas este dalsie dokazy.
evuš
29.04.16,05:06