capricornus.rd
27.04.16,12:49
Dobrý deň všetkým: ako evidovať investičné zlato ako ho zaradiť do majetku (odpisová skupina a všetky ostatné náležitosti)? Jedná sa o zlaté mince- zaradiť ich na váhu alebo po kuse, musia spĺňať cenové limity určené pre dlhodobý majetok? Treba viesť dáku špeciálnu evidenciu? Za odpovede a rady vopred ďakujem lebo na nete neviem nič nájsť.
profesional
28.04.16,19:09
Evidujú sa v metrike ako ich nakúpiš. Obvykle na kusy s evidenciou váhy v unciach.

Neodpisuje sa, nakoľko nepodlieha amortizácii.
capricornus.rd
29.04.16,07:13
Rozumiem tak, že neevidovať ani v DIM - nespĺňa cenu (15 €/minca) ani v krátkodobom majetku - je to dlhodobý majetok. Treba teda viesť úplne samostatnú evidenciu len o investičnom zlate? Robím v OMEGE a neviem sa vtesnať do existujúcich funkcií. Z pohľadu odpovede mi vychádza že jedine viesť evidenciu ručne. Za odpoveď samozrejme ďakujem.
profesional
29.04.16,07:48
Môžeš evidovať v DIM. Len neodpisuješ.
capricornus.rd
29.04.16,08:13
Nevidím to veľmi ako schodnú cestu - pozriem to v OMEGE, ale váhu tam asi nedostanem, cenu áno - po kusoch by bolo možné zachytiť aj predaj, funkcia neodpisovať je. Kód produkcie je pre mňa záhadou ale myslím že tam boli dáke zbierky?. V každom prípade ešte skúsim po známostiach zistiť čo vedú v bankách - určite tam investičné zlato budú mať. Na konci roka sa prepočítava aktuálna hodnota investičného zlata a takýto údaj by sa mi do evidencie majetku v OMEGE už asi nevtesnal. Za ďalšie informácie som samozrejme vďačná.
profesional
29.04.16,11:44
Tak to eviduj na váhu v unciach.
mari2x
29.04.16,13:49
Evidovať u nás mince v unciach ?
Zvláštne!