cinky16
27.04.16,12:56
ahojte, prave ma napadla jedna vec, ked mam stk, ek platne ja jeden rok a boli spravene 8.4.2016 rozlisujete to casovo? ci nie? ako postupujete vy?
kn-alka
27.04.16,11:03
Ja už časovo skoro nič nerozlišujem, väčšinou sa jedná o nevýznamné sumy, takže žiadne rozlišovanie :)


Novinka: zmiernenie pravidiel od januára 2014

V § 56 Postupov účtovania pre podvojné účtovníctvo, ktorý postup a pravidlá pre časové rozlíšenie podrobnejšie upravuje, pribudol s účinnosťou od 1. januára 2014 nový odsek 14:

"Na účtoch časového rozlíšenia sa neúčtuje, ak ide o nevýznamné sumy výnosov a nákladov a zároveň ide o každoročne sa opakujúce plnenia, napríklad náklady na telefónne poplatky, poplatky za odpad, predplatné."
misurka
27.04.16,11:19
Toto sa predsa týka iba mikro ÚJ,neplatí to pre malé a veľké ÚJ, tie musia naďalej časovo rozlišovať, nemusia akurát časovo rozlišovať nevýznamné a stále sa opakujúce účtovné prípady čas. rozlíšenie nákladov a výnosov posledného a prvého mesiac účtovného obdobia, to zn. december-január (§56 Postupov účtovania, ods.14)
cinky16
27.04.16,11:34
takze treba pekne rozlisovat?
misurka
27.04.16,11:39
áno, ak nie ste mikro ÚJ, tak treba, okrem klasických nákladov na prelome rokov - internet, telefón, atď.
alicacka
15.01.18,07:19
STK a EK sa časovo nerozlišujú, nie sú naplnené podmienky podľa § 5 postupov účtovania - odpoveď z FS.
Onko
15.01.18,10:31
Časovo sa rozlišuje poskytovanie služieb, ktoré pretrváva dlhší čas. Technická či emisná kontrola sa vykonávajú jednorazovo, i keď výsledok kontroly platí dlhšie, samotná služba sa vykonala len raz v daný deň a vtedy má byť zaúčtovaná do nákladov.