Emik27
27.04.16,14:28
Dobrý deň,
prosím o radu, nakoľko môj mzdový softvér ma opäť raz mätie.. V časti V., riadok 11, počet mesiacov mi dáva (podľa mňa nesprávny počet mesiacov).. Tam udávame počet mesiacov, na ktoré vznikol zamestnancovi nárok, však? Takže ak na riadku 11-Daňový bonus je 513,84, počet mesiacov bude 24, však? Teda nárok! Nie kalendárne mesiace, počas ktorých mu bol daňový bonus vyplácaný počas roka..

Ďakujem moc!
Orsz
27.04.16,19:08
Dávajú sa tam mesiace, v ktorých bol daňový bonus vyplácaný. Nie sú tam mesiace, na ktoré vznikol nárok po ročnom zúčtovaní - teda doplatenie daňového bonusu v ročnom zúčtovaní - pričom tá suma doplatku DB v
tom čísle je, lebo tak je to v tej vysvetlivke k tomu bodu. Ale počet mesiacov zostáva v počte, v akom mu bol priebežne vyplatený :)
Emik27
28.04.16,04:53
Takže ak bol počas roka vyplatený DB počas 11 mesiacov, uvediem tam počet mesiacov 11, aj keď v RZD mu bol doplatený ten jeden mesiac???
Orsz
28.04.16,06:42
áno ... najprv som si myslela, že softvér sa mýli ... ale keď som si to prečítala tie vysvetlivky, tak je to tak. Na finančnej správe budú podľa toho vedieť, že tam bol DB doplatený.
Emik27
28.04.16,10:28
Ďakujem.. Práve som dovolala s finančnou správou a povedali, že sa tam uvádza počet mesiacov v súvislosti s ročným zúčtovaním dane.. Teda celkový počet mesiacov..
Orsz
28.04.16,12:51
máte pravdu ... zavolala som do MRP, lebo som sa spoliehala, že to musia mať správne ... a že už urobili upgrade, kde túto chybu opravili. je to tak ako píšete. Ďakujem tiež za info :)
Emik27
28.04.16,13:11
Super, teším sa, že sme si to navzájom utvrdili :)