drumkidd
27.04.16,16:08
Dobrý deň. Potreboval by som pomôcť s platením DPH.
Pri dovoze tovaru z tretej krajiny zaplatím CLO a hneď aj DPH, ktoré mi akože vrátia ale potom keď tovar predám tak musím k cene prirátať opäť DPH, pretože pri predaji ho musím znovu zaplatiť, takže mi nevrátia nič? Takže je to to isté akoby som nakupoval normálne v EU? Ďakujem za vysvetlenie.
dadda77
28.04.16,06:11
Nakúpiš z tretích krajín, zaplatíš DPH cez JCD. Štát Ti to vráti cez daňové priznanie k DPH, riadok 25 (základná sadzba). Keď vystavíš na tovar fa tu na SK, tak DPH samozrejme musíš odviesť, ale zaplatí Ti ju odberateľ, keď Ti uhradí faktúru. V konečnom dôsledku je to také, ako keby si tovar nakupoval tu na SK, len to ide cez iné riadky v DP k DPH. Lebo aj tu nakúpiš s DPH, ktorú si uplatníš od štátu späť, ale aj tak ju musíš zaplatiť aj dodávateľovi.
Jozef Mikula
06.07.16,08:49
ak to nasledne budem predavat do EU mozem si dat DPH napr aj na fakturu pre Ceskeho odberatela?
kn-alka
06.07.16,08:55
ak je odberateľ platcom DPH, má DIČ CZ, tak fakturuješ bez DPH

ak nie je platcom DPH, tak fakturuješ so slovenským DPH
Žabinka
06.07.16,09:01
za predpokladu že je platiteľ DPH na SK.. lebo v inom príspevku píše že nie je..
http://www.porada.sk/t286649-nakup-tovaru-z-usa-platba-dph.html
Jozef Mikula
06.07.16,09:05
ak ale fakturujem do CZ paltocvi DPH bez DPH to zanmena ze to moje nakupne DPH sa premna stava NAKLADOM lebo sa mi nikdy nevrati? Tym padom mi bude vratene?
Jozef Mikula
06.07.16,09:08
teraz nie som ale prave preto sa pytam ci sa to opalti lebo predavat to budem platcom na SK aj v CZ cize ak sa neregistrujem ako platca bude to premna realny naklad ak sa registrujem mam sancu ze sa mi to DPH vrati.