victoria
04.11.04,11:39
Dobrý deň, chcem poprosiť o radu. Prvýkrát potrebujem vystaviť faktúru klientovi v nemecku na dodanie grafických návrhov na letáky, čiže vlastne dodanie služby. Neviem ako mám postupovať s DPH ani ako ju uviesť v daňovom priznaní. Ak máte niekto skúsenosti, prosím pomôžte, aby som samoštúdiom a samovysvetlením niečo nepokazila. Ďakujem.
alexaneta
04.11.04,10:54
victoria je dôležité presne špecifikovať vašu službu podľa §15 ale pokiaľ to nie je reklamná služba /alebo iná z §15 ods.8/ asi by som postupovala podľa §15 ods.1 a vystavila fa s DPH -záleží na tom ako vy posúdite dodanú službu
Marta L
18.11.04,08:04
Mám tiež otázku k DPH a službe do karajin EU.
Zákazník predáva plastové okná do Belgicka.
Niekedy sa stáva, že fakturuje i montáž týchto okien v Belgicku. Ako fakturovať montáž? S DPH 19% alebo bez DPH - bude podliehať samozdaneniu v Belgicku? (služby dotýkajúce sa nehnuteľností?)
vladan
18.11.04,08:05
Mám tiež otázku k DPH a službe do karajin EU.
Zákazník predáva plastové okná do Belgicka.
Niekedy sa stáva, že fakturuje i montáž týchto okien v Belgicku. Ako fakturovať montáž? S DPH 19% alebo bez DPH - bude podliehať samozdaneniu v Belgicku? (služby dotýkajúce sa nehnuteľností?)
a nie je montáž plastových okien - služba týkajúca sa hnuteľnosti...?
Marta L
18.11.04,08:08
a nie je montáž plastových okien - služba týkajúca sa hnuteľnosti...?Vladan, veď sa montuje na nehnuteľnosť nie?
vladan
18.11.04,08:14
podľa mňa dodanie plastových okien s montážou je oslobodený od DPH podľa § 43 zákona o DPH, moje tvrdenie je na základe § 13 ods. 1b) - plastové okná sú podľa mňa tovar
Marta L
18.11.04,08:29
Tovar dodaný s montážou - miesto zdaniteľného plnenia je Belgicko nie?
Fakturácia bez dane, povinnosť registrovať sa v Belgicku, ak nemajú v zákone samozdanenie.
Ale mne ide o to, že ja dodávam lastové okná a nie vždy ich montujem. Takže dodávku okien fakturujem zvlášť a ak si objedná zákazník montáž budem ju fakturovať samostatne. Čo je to v tomto prípade, aká služba, kde je miesto dodania?